Transport

Ryanair: zmiana rezerwacji bez opłat

zmiana rezerwacji bez opłat

Zmiana rezerwacji bez opłat to nowe udogodnienie linii lotniczych Ryanair dla tych pasażerów, którzy zarezerwują loty na lipiec lub sierpień br., a ich plany podróży ulegną zmianie.

Ryanair od 1 lipca wznawia rejsy  i w ten sposób chce zachęcić turystów do decydowania się na rezerwowanie biletów lotniczych pomimo niepewnej sytuacji z powodu pandemii. Przewoźnik  planuje od 1 lipca br. wykonywać prawie 1000 lotów dziennie.

Zmiana rezerwacji bez opłat

Wszyscy pasażerowie linii lotniczych Ryanair, którzy od 10 czerwca br. zdecydują się dokonać rezerwacji lotu na termin w lipcu br.  lub w sierpniu br., będą mogli bez ponoszenia żadnych kosztów zmienić termin lotu na dowolny, aż do 31 grudnia 2020 r. Warto podkreślić , że bezpłatna zmiana rezerwacji terminu lotu  będzie możliwa jedynie pod warunkiem zachowania pierwotnej trasy. Dodatkowym warunkiem jest, że podróż musi odbyć się w 2020 r.

– Najpopularniejsze kraje wakacyjne jak Włochy, Portugalia i Hiszpania, otwierają granice i zapraszają międzynarodowych turystów. Jesteśmy gotowi powitać pasażerów na pokładach naszych samolotów już od 1 lipca br. Ryanair będzie obsługiwał prawie 1000 lotów dziennie w ramach całej naszej siatki połączeń. Chcemy także zaoferować naszym klientom jak najwięcej elastyczności.  Znosimy więc opłatę za zmianę rezerwacji – mówi Dara Brady, dyrektor marketingu Ryanaiara.

Samoloty linii Ryanair mają latać od 1 lipca br. z 80 europejskich baz. Wśród nich jest także lotnisko w podwarszawskim Modlinie. Irlandzki przewoźnik planuje na początku przywrócić do 40 proc. swoich lotów.

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.