Transport

Ryanairem na wakacje

Ryanair ogłosił, że od 1 lipca wznawia rejsy. Samoloty irlandzkich tanich linii wystartują z 80 europejskich baz, w tym z podwarszawskiego Modlina. Jest więc szansa, że polecimy na wakacje samolotami tych popularnych linii.

Ryanair ogłosił, że od 1 lipca wznawia rejsy. Samoloty irlandzkich tanich linii wystartują z 80 europejskich baz, w tym z podwarszawskiego Modlina. Jest więc szansa, że polecimy na wakacje samolotami tych popularnych linii.

Od 1 lipca Ryanair zamierza przywrócić do 40 proc. swoich lotów. Dzięki temu mógłby obsługiwać prawie tysiąc lotów dziennie, to jest blisko 90 proc. swoich tras sprzed pandemii koronawirusa, kosztem częstotliwości połączeń. Będzie to jednak możliwe pod warunkiem zniesienia ograniczeń na lotniskach oraz dotyczący podróżowania wewnątrz Unii Europejskiej.
Od końca marca Ryanair oferuje tylko około 30 regularnych lotów dziennie – w większości na obszarze Wielkiej Brytanii, Irlandii.
Dla zmniejszenia ryzyka zarażenia koronawirusem, pasażerowie Ryanaira będą musieli stosować dodatkowe środków bezpieczeństwa; m.in. odprawianie się online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, noszenie masek, lub zakrywanie nosa i ust, poddawanie się pomiarowi temperatury na lotnisku i noszenie masek przez cały czas podróży, oraz ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych. Podawane będą wyłącznie paczkowane posiłki a pasażerowie proszeni będą o nieustawianie się w kolejkach do toalety. Wymagane też będzie wypełnianie przez podróżnych ankiet dotyczących długości pobytu oraz podanie adresu w kraju Unii Europejskiej.
Na stronie Ryanaira można już kupić bilety na loty od początku lipca z lotniska w Modlinie. Ceny biletów zaczynają się już 29 zł. Można wybierać w 54 kierunkach. Można będzie polecieć m, in. do:
Rzymu, Bolonii, Mediolanu (Włochy), Madrytu, Barcelony i na Teneryfę (Hiszpania), Liverpoolu, Londynu, Birmingham i Edynburga (Wielka Brytania), Paryża i Marsylii (Francja), Oslo (Norwegia), Porto (Portugalia) greckich Salonik i Tel Avivu w Izraelu.

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.