Wydarzenia w Turystyce

Sektor zimowy na targach TT Warsaw 2014

Sektor dedykowany atrakcjom zimowym będzie stanowił ważną część XXII Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2014. W jednym miejscu znajdą się wystawcy z ofertą zimowego wypoczynku, zaprezentują się także regiony narciarskie z różnych krajów.  

Firma MT Targi Polska, organizator Targów TT Warsaw, ponownie zaaranżuje sektor zimowy w hali wystawienniczej Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c. Targi odbędą się w dniach 27-29 listopada br. i są wydarzeniem kierowanym zarówno do branży, jak i wszystkich osób zainteresowanych podróżami, turystyką i zwiedzaniem.

Nowością TT Warsaw 2014 będzie promocja tureckiego regionu narciarskiego Erzurum, na którego stoisku zaprezentują się m.in. hotele zlokalizowane w rejonie gór Palandöken. Słowacja, która wraca na TT Warsaw po dwóch latach nieobecności, będzie zachęcać do poznania możliwości zmodernizowanych ośrodków narciarskich wyposażonych w nowoczesną infrastrukturę sportową i gastronomiczną, a także strefy atrakcji dla dzieci. Na stoisku słowackiego wystawcy odbędą się występy artystyczne, a poprzez degustację wina będą promowane lokalne szlaki winne. W strefie Eventu Zimowego zlokalizowane będzie stoisko austriackiego Innsbrucku, który poza ofertą zimową będzie prezentował zalety wyjazdu w Alpy również latem.

Litewskie Druskienniki zaprezentują swoją zimową odsłonę czyli kompleks Snow Arena, gdzie bez względu na pogodę klient może skorzystać z zimowych atrakcji. Polskie kurorty i uzdrowiska będą zachęcać do zimowych pobytów, gdzie w otoczeniu gór, sosen i czystego powietrza można zregenerować siły.

Na TT Warsaw urządzona zostanie zimowa restauracja, w której będzie można posmakować dań narciarskiej kuchni. Dzieci natomiast będą miały możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć z Mikołajem i Bałwanem. Z kolei na stoisku Laponii będą mogły napisać listy do prawdziwego Świętego Mikołaja, które następnie zostaną przeliczone przez elfy i dostarczone na koło podbiegunowe.

Na Targi TT Warsaw 2014 obowiązuje rejestracja. Dla indywidualnych odwiedzających wydarzenie jest otwarte w dniach 28-29 listopada br. Więcej informacji o targach, programie oraz formularze rejestracyjne znajdują się na www.ttwarsaw.pl.

O autorze

Sergiusz Pinkwart

Dziennikarz, podróżnik, pisarz.
Z wykształcenia muzyk klasyczny. Był szefem działu zagranicznego w magazynach Viva!, Gala i miesięczniku PANI. Autor kilkunastu książek, m.in. „Gambia. Kraina uśmiechu”, „Cień Kilimandżaro”, „Tata reporter” dla wydawnictw National Geographic, Albatros i Akapit-Press. Współpracuje z Polskim Radiem, TVP2 i TVN24. Jest przewodnikiem po Muzeum Narodowym w Warszawie.

Zostaw komentarz