Kierunki

Sezon wiosenny na Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher na jedynym lodowcu w Karyntii wznowi swoją działalność 22 maja 2021 roku.

Mölltaler Gletscher na jedynym lodowcu w Karyntii wznowi swoją działalność 22 maja 2021 roku.

Ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher w austriackiej Karyntii otworzy swoje bramy zarówno dla narciarzy rekreacyjnych, jak i dla profesjonalnych klubów sportowych. Na stokach czekają na narciarzy ponad 3 metry śniegu.

Łagodzenie restrykcji
Ponowne otwarcie ośrodka jest reakcją na zapowiadane łagodzenie obostrzeń przeciwpandemicznych, zwłaszcza dotyczących możliwości zakwaterowania i innych usług, które są kluczowe dla gości przybywających z daleka.

Dziś mamy na lodowcowych stokach 3 metry śniegu, co w połączeniu ze stabilną pogodą gwarantuje fantastyczne warunki narciarskie. Postaramy się tak dostosować działalność ośrodka, aby w jak największym stopniu zaspokoić oczekiwania narciarzy i zapewnić im wspaniałe doznania z jazdy na nartach przez wiele kolejnych tygodni. Miłośnicy turystyki pieszej także mogą nacieszyć się wspaniałymi widokami na okoliczne trzytysięczniki, lub po prostu delektować się kawą na tarasie panoramicznej restauracji Eissee

– powiedział Max Gottfried, dyrektor ośrodka.


Narciarze będą mieli do dyspozycji kolejkę linowo-terenową Mölltaler Gletscher Express, gondolę Gondelbahn Eissee, 6-osobową kanapę Gletscher Jet lub 2-osobową kanapę w zależności od aktualnych warunków śniegowych. Otwarte będą trasy Schareck 1, 2, 3.

Sprytna Sezonówka PREMIUM 2020/21 i TopSkiPass
Ważna informacja dotyczy również posiadaczy karnetu sezonowego – Sprytna Sezonówka PREMIUM 2020/21, którego ważność wygasa 9.5.2021. Kupon, dzięki któremu ważność Sezonówki zostanie przesunięta na sezon zimowy 2021/22 można wykorzystać tylko do 30 kwietnia 2021 r. Kupon dostępny jest na koncie Gopass.

Ofertę przeniesienia ważności Sezonówek otrzymali również posiadacze lokalnych Sprytnych Sezonówek: Jasna & Tatry Wysokie, Szpindlerowy Młyn oraz Szczyrk 2020/21. Sprytna Sezonówka PREMIUM 2021/22 obowiązuje we wszystkich ośrodkach TMR w Austrii, na Słowacji, w Czechach i Polsce. Mogą ją także otrzymać narciarze –w zależności od liczby dni spędzonych na nartach w minionym sezonie zimowym – po uiszczeniu dopłaty.
Sezonowy TopSkiPass 2020/21 Kärnten/OstTirol obowiązuje w ośrodku Mölltaler Gletscher do 30 czerwca 2021 r.

Obostrzenia związane z Covid-19
Ośrodek narciarski, lokale gastronomiczne oraz obiekty noclegowe dla klubów sportowych będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami. Przyjeżdżając do ośrodka z innych krajów należy zapoznać się z aktualnie obowiązującymi warunkami wjazdu na teren Austrii oraz przekraczania granic poszczególnych krajów.

Fot.: Materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.