Transport

Sindbad zawiesza „ratunkowe linie” pomagające Polakom wrócić do domu

sindbad przewozy po europie

Sindbad zawiesza połączenia pomagające Polakom wrócić do domu. Dla wielu osób była to jedyna możliwość powrotu do kraju, bądź wyjazdu za granicę.

 

Przez ostatnie dni autokary Sindbad woziły Polaków na trasach europejskich, umożliwiając powrót do domu tym, którzy utknęli z dala od domu po zamknięciu granic. Połączenia międzynarodowe przewoźnika były niejednokrotnie ostatnią deską ratunku dla Polaków mieszkających w Niemczech, Holandii czy Wielkiej Brytanii, których zamknięcie granic zastało z dala od domu. Przewoźnik borykał się z wieloma problemami w krajach tranzytowych i kolejkami na polskiej granicy, ale przez wiele dni utrzymywał regularne połączenia, dzięki czemu pomógł wrócić do domu wielu rodakom, którzy nie mogli dotrzeć do rodzin drogą powietrzną. Dziś Sindbad podjął decyzję o zawieszeniu połączeń międzynarodowych.

– Zarząd Sindbad sp. z o.o. uznał, że w obliczu obecnej sytuacji, realizacja regularnych linii międzynarodowych stała się niemożliwa. W związku z powyższym wszystkie połączenia z dniem 29 marca zostają czasowo zawieszone. Co prawda sytuacja na polskiej granicy znacznie się poprawiła, jednak przypadki z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach na terenie Niemiec, a także dramatycznie spadająca ilość osób podróżujących na trasach międzynarodowych, w zasadzie uniemożliwiają normalną realizację linii. W obliczu rosnącego zagrożenia, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych kierowców i pilotów, a także ich rodzin i bliskich, zdecydowaliśmy o całkowitym zawieszeniu wszystkich realizowanych przez nas połączeń z dniem 29 marca – czytamy w komunikacie.

Ostatni kurs do Niemiec realizowany będzie w środę 25-go marca na linii Frankfurt i Aachen, oraz w czwartek 26-go marca na linii Monachium, a do Polski odpowiednio w piątek 27 marca i w sobotę 28 marca. Natomiast ostatni kurs do Wielkiej Brytanii wyjedzie z Polski w środę, ostatni kurs do Polski w sobotę 28 marca.

– Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom, zwłaszcza kierowcom i pilotom, a także partnerom i podwykonawcom za trud włożony w utrzymanie połączeń w tak dramatycznym dla nas wszystkich okresie. Pozostajemy w gotowości wznowienia naszych połączeń, jak tylko będzie to możliwe z pewnością zaprosimy Państwa ponownie na pokłady naszych autokarów. Prosimy zatem o sprawdzanie naszych aktualności na stronie internetowej www.sindbad.pl oraz firmowym profilu na FB. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób utknęło za granicami Polski, sporo firm zatrudniających polskich obywateli musi zorganizować im powrót do kraju. Poza regularnymi liniami, które zawieszamy do odwołania, jesteśmy w stanie pomóc grupom wracającym do Polski w zorganizowaniu transportu wynajętym autokarem. Dysponujemy zarówno naszym taborem, ale też autokarami wielu naszych partnerów, którzy mają swoje siedziby na terenie całej Europy. W przypadku potrzeby zorganizowania takiego transportu pozostajemy do Państwa dyspozycji. W sprawach dotyczących wynajęcia autokaru prosimy o kontakt: +48 663 761 684, [email protected] – informuje Sindbad.

fot. materiały prasowe

O autorze

Marcin Godlewski

Dziennikarz i redaktor, specjalista Public Relations związany z TVN. Pasjonat podróży, znawca tematyki kulturalnej. Współpracował z wieloma popularnymi tytułami na rynku m.in. Tele Tydzień, TV2tygodnik, Dolce Vita.