Kierunki

Singapur: Passion Made Possible

Najnowszą ofertę Singapuru – nazywanego Miami Azji – jednego z głównych centrów handlowych i finansowych na świecie, przedstawiono na spotkaniu prasowym, zorganizowanym przez Singapore Tourism Board (STB) oraz Singapore Airlines (SIA).

Singapur w ciągu zaledwie 50 lat przekształcił się w miasto-państwo o tożsamości tworzonej przez ciągły rozwój. Znakiem rozpoznawczym miasta określanego jako Miami Azji stała się architektura, parki i kuchnia. Singapur może pochwalić się 39. restauracjami z gwiazdkami Michelin oraz 11 z 50 najlepszych barów w Azji. Singapurskie zoo, hotel Marina Bay Sands, Gardens by the Bay czy Jewel Changi Airport, to tylko niektóre powody dla których warto odwiedzić Singapur.

Passion Made Possible

W 2018 roku Singapur odwiedziło ponad 18,5 mln turystów, a turystyka stanowi obecnie 4 proc. PKB Singapuru. W sierpniu 2017 roku STB i Singapore Economic Development Board uruchomiły kampanię Passion Made Possible, a bezpośrednie loty z Warszawy do Singapuru spowodowały zwiększenie liczby Polaków podróżujących do „miasta lwa”. W 2018 roku Singapur odwiedziło 39 020 Polaków (wzrost o 75 proc. do 2017).

– Cieszę się, że mamy możliwość spotkać się dzisiaj z przedstawicielami polskich mediów, by zaprezentować ofertę Singapuru. Polska jest dla nas ważnym rynkiem, ponieważ widzimy stały wzrost liczby Polaków odwiedzających Singapur, który jest inspirującym miastem z ogromnym potencjałem wspieranym naszą wiedzą i doświadczeniem w tworzeniu ekscytujących możliwości. Wierzymy, że oferta Singapuru zaspokoi potrzeby zarówno turystów jak i przedsiębiorców z Polski, gdyż „Singapore – Passion Made Possible” – powiedziała Melissa Thompson, Dyrektor Regionu Europy Wschodniej w Singapore Tourism Board.

Wyjątkowe linie i lotnisko

Głównym węzłem pięciogwiazdkowych linii Singapore Airlines (SIA), narodowego przewoźnika Singapuru, jest lotnisko Changi. Od 7 lat zdobywa ono najwyższą notę w rankingu najlepszych lotnisk świata według agencji ratingowej Skytrax. SIA jest wielokrotnie nagradzaną linią lotniczą, docenianą za poziom obsługi na pokładzie. Z flotą liczącą 128 najnowocześniejszych samolotów pasażerskich szerokokadłubowych – począwszy od Airbusa A380 po Boeinga 787-10 – SIA oferuje również lot najdłuższą pasażerską trasę na świecie. Lot między Singapurem i Nowym Jorkiem realizowany jest przez samolot typu AIRBUS A350-900 w wersji ultra long range.

Oferta dla każdego

Oferta Singapore Airlines to 62 międzynarodowe kierunki w 32 krajach na pięciu kontynentach realizowane z Singapuru. W połączeniu ze swoim regionalnym skrzydłem SilkAir i niskokosztową spółką zależną SCOOT, SIA lata do 135 miejsc docelowych w 37 krajach na pięciu kontynentach. Spółka SCOOT obecna jest na dwóch lotniskach w Europie: w Atenach i Berlinie (Tegel).

– Jesteśmy zachwyceni, że jesteśmy tu dzisiaj i prezentujemy nasz 5-gwiazdowy produkt w Polsce. To ważny dla nas rynek, mimo że fizycznie nie jesteśmy na nim obecni. Z Polski korzystamy z połączeń dolotowych naszych partnerskich linii lotniczych, aby zapewnić loty dla naszych pasażerów z 15 miejsc w Europie do Singapuru oraz wszystkich głównych miast w Azji, Australii i Nowej Zelandii. Robimy to również z 8 lotnisk w Polsce – powiedział Kardien de Werker, Regional Offline Manager Europe w Singapore Airlines.

Najlepsze na świecie

Singapore Airlines, ze stylizowanym złotym orłem, została uznana najlepszą linią lotniczą na świecie w 2018, wygrywając w trzech kolejnych kategoriach: „najlepsza pierwsza klasa”, „najlepsze fotele w pierwszej klasie” oraz „najlepsza linia lotnicza w Azji”. W 2018 roku linia zajęła 18 miejsce wśród 50 najbardziej uznanych firm na świecie, pierwsze miejsce w Azji oraz była jedyną linią lotniczą w tym zestawieniu. W 2019 r. Linia lotnicza została również uznana przez TripAdvisor za najlepszą na świecie. Od 1968 roku stewardesy ubrane są w sarongi w zaprojektowane przez projektanta mody Pierre’a Balmaina.
Więcej na: https://www.gov.sg  oraz https://www.visitsingapore.com

 

 

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.