Kierunki

Ski amadé promuje turystykę emocji

W czwartek w Warszawie przedstawiciele austria.info i regionu narciarskiego Ski amadé promowali nadchodzący sezon narciarski 2017/2018.

Stoki narciarskie w Austrii są jednymi z najchętniej wybieranych przez polskich turystów. A Ski amadé wyróżnia się spośród nich tym, że jest to największy, a przy tym najbardziej zróżnicowany region narciarski. Turyści, którzy przyjadą tu na ferie, będą się dobrze bawić – nieważne czy są rodzicami z małym dzieckiem, parą szukającą romantycznych chwili czy seniorami pragnącymi kontaktu z naturą. Doskonale przygotowane zaplecze, system nowoczesnych rozwiązań, zniżek i pakietów sprawi, że jazda na nartach będzie bardzo komfortowa.

Ski amadé było pionierem we wprowadzaniu do oferty darmowego wifi na stokach narciarskich a także interaktywnych gogli z wbudowaną mapą, prędkościomierzem, a nawet licznikiem kalorii. W tym sezonie flagowym projektem regionu jest inwestowanie w przeżywane na urlopie emocje, a także dzielenie się nimi w mediach społecznościowych z hashtagiem #mademyday. Bo region Ski amadé to nie tylko jazda na nartach na świetnie przygotowanych stokach, szaleństwa w snowparku, interaktywne gogle narciarskie, Ladies Week, Minis Week czy najwyżej położony targ regionalny w Alpach.

Przyjrzyjmy się propozycjom, jakie przygotowało Ski amadé na sezon zimowy 2017/2018.

Ski Amade © Claudia Ziegler

NOWOŚĆ: „Ski amadé – made my day” – niezwykłe przeżycia na nartach

Dzień na nartach, podczas którego o nic nie musimy się martwić, za to przeżywamy same niezwykłe chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci – coś takiego jest możliwe tylko w Ski amadé. Od sezonu zimowego 2017/18 pod hasłem „Ski amadé – made my day” każdy z pięciu regionów oferuje atrakcyjne programy narciarskiej aktywności na cały dzień z wyjątkowym efektem WOW. Bo nawet najpiękniejszy słoneczny dzień na stoku można przeżyć jeszcze lepiej i ciekawiej. Na przykład w należącym do Ski amadé regionie Salzburger Sportwelt można z przewodnikiem i wypożyczonym sprzętem wyruszyć na podbój wolnych terenów w Zauchensee, odwiedzić snowpark lub zjeść śniadanie w gondolce G-Link wysoko ponad dachami Wagrain. Schladming-Dachstein proponuje wjazd pierwszą poranną gondolką na lodowiec Dachstein i śniadanie, a następnie lmowaną z góry freeride’ową wyprawę z przewodnikiem albo kulinarny rajd przez huśtawkę 4 szczytów – śniadanie, zupa, obiad, aprés ski, każde przygotowane wcześniej i podane od razu, każde w innym schronisku. Gastein do cudownego szusowania dodaje – w zależności od oferty – śniadanie na szczycie (2700 m n.p.m.), przejazd tyrolką Flying Fox nad słynnym wodospadem w Bad Gastein, sesje jogi na skraju stoku lub wyprawy freeride’owe z przewodnikiem. Niezapomniane chwile można przeżyć także w Hochkönig – do wyboru kulinarna wycieczka szlakiem Königstour, wyprawa skiturowa z przewod- nikiem lub freeride’owy dzień z kolacją. Należący do Ski amadé region Grossarl zaprasza o poranku na narty (oferta Skikeriki), ale oferuje także wspinaczkę po lodzie, wyprawy na rakietach śnieżnych i sanki.

Za tą nową ofertą kryje się następująca idea: każdy gość Ski amadé może przez jeden dzień po prostu dać się prowadzić. Bo osoba, która nie musi się o nic martwić, w taki pełen wrażeń dzień nie tylko po prostu pozna atrakcje i ukryte skarby terenu narciarskiego, ale również przeżyje niezwykłe chwile z efektem WOW. Każdy region ma w czasie całego sezonu narciarskiego kilka różnych ofert w tygodniu. Liczba uczestników jest ograniczona: powinny być co najmniej 4 osoby, ale nie więcej niż 12.

Ski Amade © Claudia Ziegler

Dla dzieci i młodzieży: cenowe promocje i emocje na nartach i snowboardzie

Ski amadé to region narciarski dla całej rodziny, który umożliwia najmłodszym gościom rozpoczęcie narciarskiej kariery za jedyne 100 euro. Podczas promocji Mini’s Week od 13 do 27 stycznia najmłodsze narciarskie kadry do 6 roku życia (od rocznika 2012) otrzymują za tę cenę udział w kursie jazdy na nartach (5x pół dnia lub 3x cały dzień), sprzęt z wypożyczalni i karnet narciarski.

Dla wszystkich młodych i młodych duchem, których ciągnie do snowparku, również przygotowano całkiem przyjemne oferty: „Ski amadé Cash for Trick Tour” to tegoroczna nowość. W konkursie, który będzie się odbywał od stycznia do marca dwa razy w miesiącu w wybranych snowparkach, dwóch jurorów oceni i nagrodzi najlepsze i najbardziej fantazyjne triki.

Kto dodatkowo chciałby zostać „Ski amadé Rookie of the year”, musi przysłać najfajniejszy lm ze snowparku, który zapewni szansę na wygranie ekskluzywnego kontraktu „Rookie of the year sponsored by Ski amadé”.

W Ski amadé jest w sumie 9 snowparków. Jednak nie wszyscy mają dosyć odwagi, aby od razu zmierzyć się z przeszkodami. Dla takich osób idealnym wyborem na początek będzie 13 tras funslope. Ostre zakręty, tunele, małe skocznie, ślimaki i muldy również zapewniają mnóstwo świetnej zabawy.

Okazji, aby podzielić się wrażeniami ze znajomymi, goście Ski amadé mają bardzo wiele. Tak na przykład na stronie na Facebooku co chwila padają wezwania, aby przesyłać fajne lmy i zdjęcia. Także na innych kanałach społecznościowych wiele się dzieje. Całkiem nieźle funkcjonuje również zupełnie analogowa wymiana doświadczeń – podczas wzajemnego oglądania, oceniania i omawiania skoków, na wyciągach i w licznych gościnnych schroniskach na terenach narciarskich.

Najwyżej położony targ w Alpach leży w Ski amadé

Od dwóch lat goście Ski amadé mogą odwiedzać najwyżej położony targ w Alpach – podczas tygodnia „Narty i wino”, w tym roku od 10 do 17 marca 2018 r., we wszystkich pięciu regionach Ski amadé. W tym terminie przerwę na posiłek na całym terenie Ski amadé będzie można połączyć z zakupami. Ponad 30 stoisk w malowniczej scenerii gór oferuje szeroką paletę tradycyjnych produktów z okolicznych gospodarstw rolnych: różne rodzaje serów, wiejskie wędliny, salami z dziczyzny i wiele innych smakołyków. Przy niektórych stoiskach można od razu spróbować różnych potraw, np. ziemniaczan- ych racuchów z kiszoną kapustą czy prawdziwych kluseczek z serem z Pinzgau. Sprze- daż prowadzą osobiście producenci z regionu, a do zakupów dodają ładne i praktyczne plecaczki, które ułatwią transport zakupów do doliny.

Aplikacja Ski amadé Guide i interaktywne gogle narciarskie

Od 2015 roku narciarze w Ski amadé mogą testować „Smart Ski Goggles” – cyfro- we gogle z aktualizowanym systemem nawigacji. Wszystkie ważne i aktualne infor- macje na temat otoczenia i nawigacja z funkcją live są wyświetlane bezpośrednio na małym ekranie wbudowanym w gogle. Wystarczy podać punkt wyjścia i cel i za chwilę otrzymujemy informacje na temat schronisk, wyciągów, aktualnego statusu tras i wyciągów i oczywiście wskazówki nawigacji. Wszystko to widać w prawym dolnym rogu gogli, w takim rozmiarze, aby można było wszystko odczytać bez ograniczania pola widzenia. Interaktywne gogle można wypożyczyć we wszystkich

Aplikacja „Ski amadé” oferuje wiele praktycznych funkcji – od zintegrowanej mapy po oś czasu, która rejestruje chronologicznie dzień spędzony na nartach. Statystyka obejmuje obok pokonanych wysokości, prędkości i przejechanych kilometrów tras także spalone kalorie. Jest to możliwe dzięki uwzględnieniu takich czynników, jak nachylenie stoku, styl jazdy, techniczne umiejętności i przebyty odcinek. W sumie funkcja ta pozwala więc bez wyrzutów sumienia zasiąść do posiłku w schronisku.

Sportgastein © Claudia Ziegler

Od narciarskiego Pucharu Świata po Tydzień Wina – największe wydarzenia w Ski amadé

W Ski amadé zawsze coś się dzieje, od o cjalnych zawodów narciarskich po koncerty gwiazd i imprezy kulinarne. Pełną listę wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Ski amadé, natomiast poniżej podajemy najważniejsze z nich:

• 9 stycznia 2018 r., slalom nocny kobiet w ramach Pucharu Świata Audi FIS we Flachau

• 12 – 13 stycznia 2018 r., Puchar Świata FIS w snowboardzie, slalom równoległy w Gastein

• 23 stycznia 2018 r., slalom nocny mężczyzn w ramach Pucharu Świata Audi FIS w Schladming

• 10 – 17 marca 2018 r., tydzień „Narty i wino” z najwyżej położonym targiem w Alpach, degustacjami win, kolacją w gondoli i „Big-Bottle-Buddeln” w Grossarl, czyli największym poszukiwaniem skarbów w Alpach

• 117 – 24 marca 2018 r. Ladies Week w Ski amadé – koncerty, imprezy, testy sprzętu narciarskiego i wiele innych atrakcji we wszystkich 5 regionach

 

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.