Transport

Specjalny lot Emirates

Emirates

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają jeden z najwyższych na świecie wskaźników szczepień przeciw Covid-19. Z tej okazji 10 kwietnia 2021 r. odbył się jedyny w swoim rodzaju lot linii Emirates EK2021.

Lot Emirtaes odbył się, z zaszczepioną załogą i pasażerami, po Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W ten sposób uczczono niezwykłe postępy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) w  szczepieniu obywateli i mieszkańców przeciwko COVID-19.
Obecnie Zjednoczone Emiraty Arabskie mają jeden z najwyższych na świecie wskaźników szczepień dla swoich obywateli i mieszkańców tj. 90,22 dawek na 100 osób. Do tej pory w tym kraju podano blisko 9 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19.

Szybkie tempo i postępy ZEA w szczepieniu przeciw COVID-19 są świadectwem wizji naszego przywództwa i zaangażowania w ochronę naszych społeczności. Pokazuje to też jak dobrze radzimy sobie w czasach pandemii, podejmując odpowiednie kroki, aby chronić zarówno obywateli, jak i mieszkańców ZEA. Dzisiejszy lot jest przykładem współpracy i zaangażowania wszystkich zainteresowanych stron we wspieranie programu szczepień oraz wdrażanie protokołów bezpieczeństwa w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Działania te miały na celu zapewnienie bezpiecznych podróży, stymulowanie ruchu pasażerskiego i przygotowanie gruntu pod przyspieszenie odbudowania podróży lotniczych w najbliższej przyszłości. Linie Emirates nadal wspierają krajowy program szczepień i jesteśmy zadowoleni z jego przebiegu – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Emirates
Emirates

Bezpieczny lot Emirates z zaszczepioną załogą

W liniach lotniczych Emirates program szczepień został wdrożony niecałe trzy miesiące temu. Od tego czasu zaszczepiono ponad 35 tys. pracowników Grupy Emirates.

Chcielibyśmy podziękować Ministerstwu Zdrowia i Prewencji ZEA, Urzędowi Zdrowia Dubaju, Urzędowi Lotnictwa Cywilnego ZEA, lotniskom w Dubaju, GRFDA, policji, Airbusowi i Pure Health, a także innym zainteresowanym stronom za ich bliską współpracę i wsparcie podczas naszego specjalnego lotu – skomentował Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Emirates
Emirates

(wyk. zdjęcia mat. Emirates)

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.