Kierunki

Śródziemnomorskie plany wakacyjne Polaków

Trwająca już od roku pandemia Plany Polaków na wakacje 2021 doskwiera już nam wszystkim. Lockdowny, ograniczenia przemieszczania się i podróżowania sprawiły, że jesteśmy coraz bardziej spragnieni podróży. Nie wiadomo co prawda, jakie będą ograniczenia wiosną i latem ale mamy nadzieję, że będzie można wyjechać na turystyczne szlaki, jeśli nie wszyscy to przynajmniej ci którzy będą zaszczepieni lub przechorują covida.


Jak więc będą wyglądały tegoroczne wakacje? Czy pandemia zmieniła nasze wyjazdowe preferencje oraz dotychczasowe trendy? Wakacje.pl przyjrzały się bliżej pierwszym urlopowym decyzjom Polaków. Wykonany przez nie raport pokazuje, jak kształtują się nasze plany na lato 2021 po roku mocno ograniczonego podróżowania.
Mimo że przedsprzedaż lata 2021 w biurach podróży trwa już od kilku miesięcy, to właśnie początek roku dla wielu Polaków stał się impulsem do podjęcia decyzji o terminie i miejscu wakacyjnego urlopu. Z tygodnia na tydzień rośnie zainteresowanie wyjazdami – zarówno na majówkę, jak i wypoczynek w wysokim sezonie.
Gdzie i jak Polacy planują spędzić tegoroczne lato? Eksperci z Wakacje.pl wzięli pod lupę rezerwacje wyjazdów na okres od 1 kwietnia do 31 października (czyli na trwający w biurach podróży sezon lato 2021) dokonane we wszystkich kanałach sprzedaży (online i sieć salonów).

Jak widać z załączonej mapki w większości województw ich mieszkańcy przeważnie planują wyjazd do Turcji, wyłamują się tylko kieleckie i lubelskie, gdzie preferowana jest Grecja. Czyli kierunki śródziemnomorskie, niezbyt odległe ale o przyzwoitym standardzie.

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.