Kierunki

Tajlandia: przyjazd co najmniej na 30 dni i kwarantanna

Tajlandia pozwoli zagranicznym turystom na przyjazd od 1 października. Warunek? Pobyt ma trwać co najmniej 30 dni, 2 testy i kwarantanna.

Rząd próbuje ożywić turystykę – kluczowy sektor gospodarczy, który został zniszczony przez pandemię koronawirusa. W pierwszej fazie odmrażania turystyki przyjazdowej władze chcą otworzyć tylko wyspę Phuket, ale warunki dla podróżnych są bardzo surowe.

– Turyści będą musieli pozostać w kraju przez co najmniej 30 dni, z pierwszymi 14 dniami kwarantanny w hotelu lub jego pobliżu – powiedział Reutersowi gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii Yuthasak Supasorn.

Decyzja została ogłoszona po tym, jak władze zawiesiły plany stworzenia „baniek podróżniczych” z krajami partnerskimi, ponieważ wzrosła liczba przypadków koronawirusa w Azji. Odwiedzający Tajlandię będą musieli przejść dwa testy na koronawirusa podczas kwarantanny, zanim będą mogli podróżować na pozostałą część wyspy.

Tajlandia zanotowała prawie trzy miesiące bez potwierdzonego przypadku lokalnej transmisji COVID-19. Zarejestrowano w sumie ponad 3300 przypadków. Rządowa grupa zadaniowa ds. Koronawirusa w piątek przedłużyła stan wyjątkowy o kolejny miesiąc do końca września, aby opanować epidemię. Gospodarka Tajlandii w dużej mierze oparta na turystyce została zniszczona przez załamanie globalnych podróży w miarę rozprzestrzeniania się infekcji.

Kraj spodziewa się w tym roku przyjąć 8 milionów zagranicznych turystów. Dla porównania w 2019 roku Tajlandia zanotowała rekordową liczbę 39,8 mln turystów.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.