Transport

TAP Air Portugal: wznawia loty do Lizbony z Warszawy

TAP AIrRPortugal

Od 28 marca 2021 r. linie TAP Air Portugal ponownie uruchomiły loty do Lizbony z Lotniska Chopina w Warszawie. Portugalski przewoźnik wznawia kolejne kierunki.

Loty do Lizbony z Warszawy są realizowane trzy razy w tygodniu: w czwartki, w soboty i w niedziele, samolotami Airbus A320Neo. Wyloty z Warszawy zostały zaplanowane na godz. 19:10. Natomiast przyloty z Lizbony do Warszawy są realizowane o godz. 18:15.

Połączenia przez Lotnisko Chopina w Warszawie będą oferowane także do największych miast w Polsce, w tym do Krakowa, Poznania, Gdańska i Wrocławia, dzięki współpracy portugalskiego przewoźnika z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

– Z radością witamy z powrotem w Warszawie TAP Air Portugal. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć rosnącą liczbę pasażerów latających z naszego lotniska do Lizbony i przez lotnisko Portela do wielu miast obsługiwanych przez TAP – mówi Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.

TAP Air Portugal wznawia kolejne loty

Linie lotnicze TAP Air Portugal stopniowo wznawiają swoją działalność. Na sezon letni 2021 przewoźnik zaplanował loty między Portugalią a Brazylią, Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i meksykańskim Cancun. Dzięki TAP AIR Portugal wiele afrykańskich kierunków, takich jak : Wyspy Zielonego Przylądka, Senegal czy Angola, jest również w zasięgu ręki. Jak zaznacza przewoźnik, trasy i loty zostaną dostosowane w zależności od okoliczności.

– Obserwowaliśmy drogę ciągłego rozwoju przewoźnika na naszym lotnisku. Jesteśmy przekonani, że ten trend już niedługo powróci – komentuje P. Rudzki. Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W roku 2020 niemal co 3 pasażer portu przesiadał się na dalsze loty. Stołeczne lotnisko generuje największy ruch pasażerski w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej. W sezonie Lato 2021 port oferuje ponad 100 połączeń regularnych i ponad 50 czarterowych.

(wyk. zdjęcie, mat. pras.)

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.