Wydarzenia w Turystyce

Targi ITB w Berlinie odwołane po raz pierwszy w historii

itb w berlinie odwołane z powodu koronawirusa

Po raz pierwszy w ponad półwiecznej historii odwołano targi turystyczne ITB w Berlinie. Decyzja organizatorów jest spowodowana epidemią koronawirusa.

 

Z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa (COVID-19) Federalne Ministerstwo Zdrowia i Federalne Ministerstwo Gospodarki wyraziły opinię, że targi turystyczne ITB w Berlinie powinny zostać anulowane. Dziś (28 lutego 2020) wieczorem odpowiedzialny organ ds. Zdrowia w dystrykcie Charlottenburg-Wilmersdorf w Berlinie nałożył znacznie surowsze ograniczenia na organizatorów imprezy. Wśród wymagań zapowiedziano m.in., że każdy uczestnik musi udowodnić Messe Berlin, że nie pochodzi z wyznaczonego obszaru ryzyka lub nie miał kontaktu z osobą lub osobami z obszaru ryzyka. Messe Berlin nie jest w stanie spełnić tych wymagań.

Messe Berlin od tygodni informował, że decyzja o zorganizowaniu lub odwołaniu wydarzeń na dużą skalę będzie podejmowana wyłącznie na podstawie zaleceń lub instrukcji odpowiednich wyspecjalizowanych organów. Tylko oni posiadają niezbędne informacje i specjalistyczną wiedzę, aby wyciągnąć właściwe wnioski.

– Ponad 10 000 wystawców z ponad 180 krajów ITB Berlin jest niezwykle ważne dla światowej branży turystycznej. Bardzo poważnie podchodzimy do odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, wystawców i pracowników. Z wielkim żalem musimy teraz pogodzić się z odwołaniem ITB Berlin 2020 – powiedział Dr Christian Göke, CEO Messe Berlin GmbH.

– ITB Berlin i Messe Berlin nie spotkały podobnej sytuacji w 54-letniej historii tego wydarzenia. Chcielibyśmy podziękować wszystkim wystawcom i partnerom z całego świata, którzy w ciągu ostatnich kilku dni i tygodni byli przy ITB Berlin. Cieszymy się na kontynuację zaufanych relacji z naszymi partnerami na rynku – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Messe Berlin Wolf-Dieter Wolf

 

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.