Biura Podróży

The Blue Mermaid Travel startuje z ofertą Tania Islandia

Tania Islandia w ofercie biura The Blue Mermaid Travel

The Blue Mermaid Travel, butikowe biuro specjalizujące się w wyprawach na Islandię i na Wyspy Owcze, startuje ze sprzedażą oferty Tania Islandia na sezon 2020.

Islandia uważana jest za jedno z najciekawszych krajobrazowo miejsc na ziemi. Można tam na własne oczy zobaczyć procesy, jakich nie sposób już obserwować w innych częściach świata. Islandia leży dokładnie na szczelinie Grzbietu Śródatlantyckiego, jest więc niezwykle aktywna geologicznie – jest na niej wiele czynnych wulkanów, liczne gorące źródła oraz strzelające w powietrze gejzery. Są tu także potężne lodowce, zupełnie nierealne formacje wulkaniczne i tysiące zachwycających wodospadów.

Podczas wycieczki turyści zobaczą Reykjavík – najbardziej na północ wysuniętą stolicę świata, Złoty Krąg z największymi atrakcjami Wyspy Lodu i Ognia: wodospadami, gejzerami, wulkanami oraz stykiem płyt tektonicznych, a także wulkaniczny Półwysep Reykjanes z dymiącymi polami siarki, geotermalnymi źródłami, tunelami lawowymi i najsłynniejszym kąpieliskiem Islandii – słynną Błękitną Laguną.

– Nasz program to odpowiedź na sprawdzony wśród turystów z USA i Dalekiego Wschodu model zwiedzania Islandii w trakcie  przedłużonego weekendu. Choć wydaje się, że Islandia nie może być tania, stworzyliśmy program dla oszczędnych. W programie Tania Islandia poznamy najważniejsze atrakcje wyspy bez nadwyrężania budżetu – mówią nam przedstawiciele The Blue Mermaid Travel.

Ofertę Tania Islandia można kupować od 7 października 2019 roku na stronie biura The Blue Mermaid Travel.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.