Hotele&Gastronomia

Thomas Cook stworzył nową markę hotelową Casa Cook

Grupa Thomas Cook stworzyła Casa Cook, nowy produkt hotelowy.

Pierwszy hotel Casa Cook zostanie otwarty w maju 2016 r. w kurorcie Kolymbia na Rodos. Dwa lub trzy kolejne tego typu obiekty grupa Thomas Cook zamierza uruchomić do sezonu letniego 2017.

Nazwa Casa (z jęz. włoskiego i hiszpańskiego: „dom”) wyjaśnia koncepcję marki – hotele będą budowane jak domy. Każdy tego typu obiekt będzie miał swój indywidualny charakter dzięki atmosferze, meblom w stylu vintage czy starannie dobranym dodatkom. Nie zabraknie takich elementów jak długie stoły, a także wiklinowych foteli, wygodnych sof czy hamaków. Przestrzeń między barem, restauracją i basenem zostanie tak zaaranżowana, by tworzyła spójną całość, gdzie będzie można się spotykać z przyjaciółmi. Każdy gość będzie mógł wypoczywać we własnym rytmie, nie będzie ograniczony godzinami posiłków. Jednym z centralnych punktów Casa Cook mają być restauracje, w których goście spróbują dań z kuchni lokalnej i międzynarodowej.

Koncept skierowany jest do klientów szukających autentycznych doświadczeń, którzy nie chcą być ograniczeni wyłącznie do hotelu np. chcą odwiedzać lokalne restauracje. Jednocześnie w hotelowych restauracjach mile widziani będą goście spoza hotelu. Pracownicy obiektów mają być ambasadorami integrującymi gości i lokalnych mieszkańców. Hotele Casa Cook mają wpisywać się miejscowy koloryt i krajobraz, dlatego klienci Thomasa Cooka będą zachęcani do wyjścia do miasta i poczucia atmosfery miejsc, w których spędzają wakacje. Wszystkie hotele Casa Cook będą oferować rowery, którymi będzie można przemieszczać się po okolicy.

– Tworzenie produktu w oparciu o własne marki hotelowe jest ważnym krokiem w realizacji naszej strategii  rentownego wzrostu. Dzięki  Casa Cook wnosimy nową koncepcję na rynek Sun &Beach, który jest bardzo popularny. Obecnie z sześcioma już hotelowymi brandami, kierowanymi do różnych grup klientów jesteśmy przygotowani  do tego, aby zwiększyć nasze portfolio i oferować klientom jeszcze więcej hoteli wysokiej jakości – powiedział Peter Fankhauser, CEO Thomas Cook Group.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz