Biura Podróży

Trivago publikuje raport o jesiennych podróżach

Trivago sprawdza najchętniej wybierane jesienne destynacje turystyczne. W raporcie wyszczególniono mieszkańcy których krajów najchętniej odwiedzają Polskę i jakie kierunki na jesień wybierają Polacy

Jesienią najczęściej odwiedzanym przez Polaków zagranicznym miastem jest Praga, jesienią najpopularniejszym kierunkiem jest Warszawa. Jak wynika z danych, w okresie jesiennym Polacy najczęściej szukają zakwaterowania we Włoszech, w Czechach, w Niemczech, i kolejno we Francji i Hiszpanii. Najpopularniejszymi miastami są Praga, Paryż, Berlin, Rzym i Londyn. Wybierając zagraniczny kierunek średnio najdłużej planujemy zostać w Hiszpanii (5 dni), następnie kolejno w Portugalii i Grecji (4 dni). Najkrótszy wyjazd planują do Niemiec i Czech (2 dni).

Z rodzimych kierunków Polacy najczęściej wybierają Warszawę, Kraków, Wrocław, Zakopane i Gdańsk. W Warszawie zakwaterowania szuka 13% polskich użytkowników trivago.pl, w Krakowie 9%, a we Wrocławiu 7%.

Na jesienny wyjazd do Polski najczęściej decydują się Norwegowie, Niemcy i Szwedzi. Kolejno przyjazdem zainteresowani są również Anglicy, Finowie i Irlandczycy. W ubiegłym roku w okresie jesiennym to również Norwegowie najczęściej interesowali się noclegiem w Polsce, a zaraz po nich byli to Węgrzy i Szwedzi. Miastami, które jesienią tego roku cieszą się największym zainteresowaniem obcokrajowców są Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Kołobrzeg. W Krakowie zakwaterowania jesienią szuka 30% zagranicznych użytkowników trivago, w Warszawie 23%. Najdłużej planują zostać u nas Finowie, którzy średnio szukają zakwaterowania na 4 dni, natomiast Norwedzy, Szwedzi i Niemcy średnio na 3 dni.

Narodowość Zainteresownie (%) Średnia długość pobytu w Polsce
Norwegowie 0,33 3 dni
Niemcy 0,3 3 dni
Szwedzi 0,1 3 dni
Anglicy 0,06 2 dni
Finowie 0,04 4 dni
Irlandczycy 0,03 2 dni
Włosi 0,02 2 dni
Węgrzy 0,02 2 dni
Czesi 0,02 2 dni
Holendrzy 0,02 2 dni

 

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz