Wydarzenia w Turystyce

Tropiki w sercu Gór Świętokrzyskich

Tropikalne palmy, trzy długie zjeżdżalnie, prawie trzysta atrakcji wodnych w siedemnastu basenach rekreacyjnych, a wszystko to ukryte pod rozsuwanym, szklanym dachem. Finiszuje budowa basenów tropikalnych Binkowski Resort położony w środku lasu na obrzeżach Kielc.

W głównej hali, która pomieści nawet 600 osób, jest basen rekreacyjny z wodnym barem serwującym między innymi tropikalne drinki, sztuczna rzeka, dzięki której zwiedzimy cały park wodny na pontonie, dwa baseniki witalne, dwa baseniki aromatyczne z hydromasażami oraz cztery wanny spa.
W drugim etapie powstanie czterogwiazdkowy hotel z 212 pokojami oraz saunarium z 8 różnego rodzaju saun i największą sauną w Polsce, która pomieści nawet 130 osób oraz odkrytym Basenem Letnim na dachu położonym na wysokości 20 metrów z piękną panoramą Kielc oraz otaczających miasto gór Świętokrzyskich.


Baseny rekreacyjne mają powierzchnię 1200 m2 lustra wody, Trzy zjeżdżalnie wodne oraz dwa wodne place zabaw dla dzieci, a to wszystko wśród żywych palm oraz tropikalnych roślin. Palm będzie ponad sto (największe z nich mają nawet 7 metrów wysokości) i ponad dwieście innych tropikalnych roślin, które świetnie oddadzą charakter tropików. Utrzymanie tropikalnej roślinności w naszym klimacie możliwe jest dzięki całkowicie przeszklonej powłoce hali parku wodnego oraz rozsuwanego dachu ważącego prawie 300 ton. To pierwszy obiekt w Polsce z tak innowacyjnym rozwiązaniem.
Przygotowano też liczne atrakcje dla dzieci, dla których przygotowany będzie
Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę z kompleksem wodnych zabawek i minizjeżdżalni, basen przeznaczony tylko dla dzieci, dwa place zabaw dla młodszych i starszych.
Na wielbicieli tropikalnych przygód będą czekać podwodne gejzery, hipopotamy i foki „plujące” wodą oraz skała z wodospadami oraz wspomniane już trzy wodne zjeżdżalnie. Największa, Magic Eye, pozwoli na 150 metrowy, niesamowity zjazd pontonem przez kolorowe strumienie światła. Kolejne zjeżdżalnie to Rafting – 120-metrowa rura pontonowa oraz lejek, w którym najmłodsi będą obracać się w wodnej zjeżdżalni i wpadać do basenu-lądowiska.
basenytropikalne.pl

Zdjęcia: materiały prasowe

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.