Wydarzenia w Turystyce

Trzy Królowe odwiedziły Liverpool

W poniedziałek w Liverpoolu potężne transatlantyki, Trzy Królowe, przedefilowały rzeką Mersey i zacumowały w centrum miasta. Widowisko obserwowały tysiące ludzi.

Flagowy okręt Cunard, Queen Mary 2, pożeglował wzdłuż wybrzeża Wielkiej Brytanii, w kierunku St Peter’s Port w Guernsey. Będzie tam przez jeden dzień do powrotu do Southampton.

Queen Mary 2 powróci do Liverpoolu w sobotę 04 lipca na rejs transatlantycki, który powtarza trasę  pierwszego w historii rejsu Cunard przez ocean, zawijając do Halifax w Bostonie, a następnie w Nowym Jorku. Jest to jeden z 210 planowanych dalszych rejsów dla jednostki.

Queen Elisabeth odpłynie z terminalu dla Cruise Linerów po ostatnim pokazie sztucznych ogni o 22:30. A następnie spędzi dzień na morzu przed powrotem do Southampton w dniu 27 maja. Statek wróci do Liverpoolu latem przyszłego roku, podczas rejsu po Wyspach Brytyjskich.

Queen Victoria pozostanie na noc w Liverpoolu cumując na rzece w ciągu dnia, a następnie przeniesie się do terminalu Cruise Linerów po wyjściu w morze Queen Elizabeth. Opuści Liverpool o 17 i popłynie do Southampton. Potem uda się w  rejs wokół greckich wysp i włoskiego wybrzeża, jak również podróż do Stambułu.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz