Punkt Widzenia

Trzy pytania do Kamila Wojciechowskiego – Kierownika Działu Marketingu i Sprzedaży w Hotelu**** Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness

Hotel Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju to ważny obiekt na mapie regionu i rosnąca w siłę marka turystyczna. Rozmawiamy z Kamilem Wojciechowskim – Kierownikiem Działu Marketingu i Sprzedaży w Hotelu**** Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness.

Hotel Słoneczny Zdrój to marka, którą udało się szeroko wypromować poza regionem. Na co Pan stawia podczas planowania strategii marketingowej obiektu?

Naszym celem jest relaks i poprawa zdrowia oraz dobre samopoczucie naszych gości. Uwzględniamy kim są odbiorcy naszych usług i staramy się sprostać ich oczekiwaniom. Poza standardowym działaniem marketingowym staramy się więcej korzystać z mediów społecznościowych. Z udogodnień nowych technologii korzysta dzisiaj nie tylko młodzież. Kluczem udanej kampanii jest ciągła analiza działań marketingowych oraz potrzeb naszych gości.

Obserwuje Pan rynek usług hotelowych i turystycznych w uzdrowisku – czego oczekują dziś goście wybierając na wypoczynek takie miejsca, jak Busko-Zdrój? Jak zmieniały się ich potrzeby na przestrzeni ostatnich lat?

Nasi goście oczekują wysokiego poziomu usług i skuteczności leczenia. Mechanizm działania bodźców w leczeniu uzdrowiskowym jest zupełnie inny niż w farmakologii. Zabiegi które stosujemy pobudzają mechanizmy adaptacyjne i uruchamiają rezerwy czynnościowe organizmu. Wyjątkowym walorem Buska-Zdroju są wody siarczkowe, jedne z najbardziej aktywnych w Europie. Nazywane są „pierwiastkiem młodości”. Wykorzystujemy je w zabiegach stosowanych w Zakładzie Rehabilitacji Hotelu Słoneczny Zdrój.

W ostatnich latach obserwujemy nie tylko wzrost oczekiwań gości względem świadczeń medycznych, ale również usług towarzyszących. Podczas poddawania się rehabilitacji nie mniej ważne są aspekty zakwaterowania w nowoczesnych, komfortowych warunkach w połączeniu z wyżywieniem odpowiadającym najbardziej wyszukanym gustom. Niewątpliwie ważnym czynnikiem podnoszącym atrakcyjność oferty jest również ciekawa animacja czasu wolnego.

Jak Pana zdaniem wygląda w Polsce przyszłość sektora Medical SPA&Wellness? Jak Słoneczny Zdrój chce podążać za tymi trendami?

Ostatnio obserwujemy dynamiczny rozwój sektora Medical SPA&Wellness. Cieszy fakt, że coraz więcej ludzi ma świadomość wagi profilaktyki prozdrowotnej, która jest niezbędnym elementem naszego pozytywnego samopoczucia i dobrej kondycji na przyszłość. Dzięki profesjonalizmowi Słoneczny Zdrój przyciąga coraz więcej gości z zagranicy. Nie odbiegamy od poziomu podobnych obiektów zagranicznych, a oferujemy znacznie niższe ceny. Poza tym cały czas poszerzamy umiejętności naszej kadry oraz inwestujemy w nowoczesny sprzęt, nie zapominając o tradycji oraz bogactwach jakimi obdarzyła nas natura.

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.