Wydarzenia w Turystyce

Turcja znosi wizy dla Polaków od marca 2020

Turcja znosi wizy dla Polaków.

Turcja znosi wizy dla kilku krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. Nowe zasady będą obowiązywać od 2 marca 2020 roku.

Z dniem 2 marca 2020 roku Turcja znosi wizy dla członków strefy Schengen Unii Europejskiej, Austrii, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Polski, a także obywateli Zjednoczonego Królestwa w przypadku podróży turystycznych do Turcji na każde 90 dni w ciągu Okres 180 dni. Turcja ma nadzieję, że przyciągnie w ten sposób jeszcze więcej turystów.

– Ten krok ma na celu zwiększenie naszego potencjału turystycznego w tych krajach, a także dalszy rozwój naszych stosunków handlowych, gospodarczych i kulturalnych – poinformował w oficjalnym komunikacie Hami Aksoy, rzecznik tureckiego MSZ.

W 2019 roku Turcja także aktualizowała zasady przyznawania wiz – podniesiono wówczas cenę e-wizy z 20 do 35 dolarów.

Pierwsza zapowiedź tego, że Turcja zrezygnuje z wiz dla Polaków do Turcji pojawiła się w 2014 roku, kiedy podczas oficjalnej wizyty w Warszawie zapewnił o tym premier Turcji Ahmet Davutoglu.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.