Wydarzenia w Turystyce

Turystyczny Dziennikarz Roku 2019 – konkurs dla dziennikarzy i fotoreporterów promujących Polskę

konkurs turystyczny dziennikarz roku

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkurs dla dziennikarzy i fotoreporterów promujących walory turystyczne Polski “Turystyczny Dziennikarz Roku 2019”.

Do konkursu “Turystyczny Dziennikarz Roku” przyjmowane są artykuły prasowe oraz internetowe, audycje radiowe, materiały wideo i programy telewizyjne oraz fotoreportaże, które powstały w ubiegłym roku, mające na celu popularyzację polskiej turystyki.

Organizator przedsięwzięcia, Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do przesyłania zgłoszeń w konkursie w czterech kategoriach:

pastedGraphic.png
⎯ Polska jest pięknym krajem, który ma wiele do zaoferowania turystom. O tym, co warto zobaczyć niejednokrotnie dowiadujemy się od dziennikarzy. Konkurs ma na celu docenienie ich pracy w rozwój polskiej turystyki  ⎯ mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

⎯ Media inspirują Polaków do zwiedzania naszego kraju, informują o nowych atrakcjach czy ciekawych sposobach na spędzanie wolnego czasu. Są ogromnym wsparciem dla popularyzacji turystyki krajowej, dlatego chcemy docenić ich pracę. Jestem pewien, że nadesłane w tym roku materiały zabiorą nas w kolejną niezapomnianą podróż i odkryją przed nami nieznane dotąd zakątki Polski. Zapraszam wszystkich do udziału ⎯ dodaje Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Konkurs “Turystyczny Dziennikarz Roku 2019” jest wydarzeniem skierowanym do dziennikarzy, redaktorów, reporterów i fotoreporterów, a zgłaszanymi pracami konkursowymi mogą być:

– opublikowany artykuł prasowy w 2019 r.;

– artykuł internetowy opublikowany w portalu internetowym w 2019 r.;

– materiał wideo opublikowany w portalu internetowym w 2019 r. (w tym portale streamingowe i pay per view) lub w telewizji;

– wyemitowana w 2019 r. audycja radiowa lub telewizyjna;

– opublikowany/wyemitowany w 2019 r. jednostkowy artykuł/audycja, zrealizowane w ramach cykli redakcyjnych;

– fotografie, zrealizowane w 2019 r. w ramach fotoreportaży (należy przesłać 3-6 fotografii).

Konkurs rozpoczyna się 23 stycznia 2020 roku – zgłoszenia można przesyłać do 14 lutego 2020 roku, poprzez stronę internetową: https://dziennikarzroku.polska.travel/ 

Kapituła konkursu wyłoni zwycięzców do 12 marca 2020 roku. Nagroda główna, dla każdego zwycięzcy spośród czterech kategorii konkursowych, wynosi 3 000 zł netto i będzie przyznawana podczas gali rozdania nagród – 16 kwietnia 2020 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny.

W skład Kapituły wchodzą: 

  • Przewodniczący kapituły: Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej, POT,
  • Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej,
  • prof. Jacek Borzyszkowski, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku,
  • Marta Chełkowska, prezes zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej,
  • Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej,
  • Rafał Szlachta, dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju.

Konkurs jest ogłoszony już po raz drugi. W zeszłym roku cieszył się dużą popularnością wśród dziennikarzy zajmujących się tematyką turystyczną.  

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.