Kierunki

Bliskość na dystans: Tyrol uczy jodłowania i gotowania

tyrol Austria read and fly magazine

Tyrol ma kreatywne pomysły na czas izolacji. Można gotować austriackie jedzenie, budować formę na narty a nawet nauczyć się jodłować.

 

Tyrol przygotował niespodzianki dla wszystkich miłośników tego austriackiego regionu pod hasłem #BliskośćNaDystans. W mediach społecznościowych dostępnych jest wiele atrakcyjnych treści: od przepisu na cesarski omlet Kaiserschmarrn, przez warsztaty jodłowania, aż po plany treningowe, które można wykonywać w domu.

Kaiserschmarrn, Käsespätzle czy Tiroler Grostl, wszystkie te dania można przygotować w domu z pomocą tyrolskiej wirtualnej książki kucharskiej.

Dzięki pięknym obrazkom do kolorowania najmłodsi mogą przenieść się z domu do niezwykłego świata tyrolskiej flory i fauny.

Można także nauczyć się jodłowania w wirtualnej szkole pod nadzorem tyrolskich muzyków – Marty i Reihnharda Schwaizerów.

Dla wszystkich odbywających kwarantannę Tyrol przygotował zestaw prostych ćwiczeń przygotowujących do uprawiania takich sportów jak: trekking, kolarstwo, wspinaczka, czy jazda na nartach.

– Chcieliśmy odnieść się do aktualnych wydarzeń, spojrzeć na wszystko z nadzieją i dać wyraz przywiązaniu do naszych gości w kraju i za granicą – mówi Patricio Hetfleisch, dyrektor działu marketingu i komunikacji w Tirol Werbung.

Tyrol należy do czołówki najchętniej odwiedzanych regionów w Alpach. Ten kraj związkowy ugościł w sezonie 2018/2019 12,4 milionów gości z ponad 50 krajów, którzy wykupili w sumie 49,6 milionów noclegów. Tyrolska turystyka szczyci się wieloma pionierskimi rozwiązaniami i prawie dwustuletnią tradycją. Nieważne zimą czy latem, goście szczególnie cenią niezapomniane spotkania z przyrodą, nowoczesną infrastrukturę i wysoką jakość obsługi oraz legendarną na całym świecie gościnność. Tirol Werbung GmbH z siedzibą w Innsbrucku jest organizacją zajmującą się promocją Tyrolu, a jej najważniejszym zadaniem jest popularyzacja regionu jako najlepszego miejsca pośród całego alpejskiego świata, w którym warto zregenerować swoje siły.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.