Wydarzenia w Turystyce

Weekend za pół ceny

Od 22 listopada br. w całym kraju rozpoczęła się akcja pt. Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny. Na turystów czekają zniżki w ponad tysiącu obiektach, które w br. przystąpiły do akcji. Tani weekend potrwa do 24 listopada 2019 r.

W ramach akcji można ze zniżką nie tylko tanio wykupić nocleg. Turyści magą  także skorzystać, w promocyjnych cenach, z restauracji, zwiedzać muzea, skorzystać z uzdrowiska, a także uczestniczyć z wielu innych atrakcjach.

Aby skorzystać z promocyjnych cen należy odnaleźć interesujące nas miejsce za pomocą mapy lub wyszukiwarki na stronie www.polskazobaczwiecej.pl. Następnie należy zapoznać się ze szczegółową ofertą partnerów akcji. Najwięcej ofert dla turystów, tj. aż 161, czeka w województwie małopolskim. Ponad 100 propozycji mają województwa: mazowieckie, pomorskie i dolnośląskie.

W obecnej edycji po raz pierwszy akcja jest promowana na dziewięciu rynkach. Wśród nich są takie rynki jak: niemiecki, szwedzki, norweski, czeski, litewski, rosyjski, słowacki, ukraiński i białoruski. Ofertę dla turystów z zagranicy przygotowała blisko połowa partnerów.

Ponad tysiąc atrakcji w weekend za pół ceny

weekend za pół ceny

Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej (POT)

Celem akcji Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny  jest zachęcenie Polaków do poznawania Polski poza głównym sezonem turystycznym – mówi dla read&fly Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). – Dzięki tej inicjatywie Polska Organizacja Turystyczna chce wpłynąć na wydłużenie sezonu turystycznego w Polsce – dodaje.

Prezes POT podkreśla, że akcja została bardzo dobrze przyjęta przez Polaków. Widać to po liczbie osób czekających na pierwszy dzień sprzedaży. Obserwuje się także dużą liczbę wejść na strony. W tej edycji propozycje dla turystów przygotowała rekordowa liczba partnerów. Należy pamiętać, że partnerzy, którzy chcieli wziąć udział  w akcji, musieli obniżyć cenę głównej usługi o min. 50%.

Akcja Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Nie tylko wśród turystów, ale także partnerów. Pierwszy raz była zorganizowana w 2016 r. Skorzystało z niej wtedy 60 tys. turystów. Ostatnia edycja, która miała miejsce w marcu 2019 r., przyciągnęła aż 182 tys. osób. Z obecnej edycji ma skorzystać ponad 200 tys.  turystów.

 

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.