Kierunki

Wiedeń wiruje w rytmie walca

Sezon balowy w Wiedniu swój punkt kulminacyjny osiąga w styczniu i lutym. Stara tradycja balów karnawałowych jest w mieście wciąż żywa. Tańczy się w takcie 3/4 przy dźwiękach walca, a w dodatkowych pomieszczeniach dla urozmaicenia szaleje się też na dyskotece.

W Hofburgu odbędą się także liczne znane na całym świecie wydarzenia: jak np. Bal Lekarzy (31.01.2015 r.) oraz Bal Prawników (14.02.2015 r.)
Bal Właścicieli Kawiarni (Kaffeesiederball) (6.2.2015 r.) zaliczany jest do wyjątkowo nastrojowych. Co roku przyciąga on około 5000 turystów do wiedeńskiego Hofburgu i znajdujących się w nim Sal Redutowych (Redoutensäle). Wielu gości kończy swoją zabawę w kawiarni Café Landtmann, dokąd w wielkim stylu zawozi ich dorożka.

Do historii przeszedł już Bal w Operze (Opernball) (12.2.2015 r.), odbywający się w Wiedeńskiej Operze Państwowej (Wiener Staatsoper). W tym dniu można obejrzeć słynną operę przy ulicy Ringstraße nie tylko z miejsc na widowni, ale także „od kulis”, bawiąc się wśród wielu znanych osobistości ze świata muzyki.

Najsłodszym balem będzie Bal Cukierkowy (13.02.2015 r.) w wiedeńskiej sali koncertowej Wiener Konzerthaus. Bal ten jest znany ze swojej nieformalnej atmosfery pełnej humoru. Niegdyś w lokalu Kursalon Wien swoje sukcesy świętowali bracia Straussowie, dziś podczas Balu Johanna Straussa można tańczyć walca do białego rana (14.02.2015 r.). W ratuszu odbędzie się pierwszy Wiedeński Bal Nauk (31.1.2015 r.), reprezentujący wiedeńskie towarzystwo naukowe i akademickie z jego różnorodnością, międzynarodowym charakterem i wyjątkowością.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz