Wydarzenia

Wierchomla: Dwie Doliny otwierają sezon

W sobotę, 13 grudnia nastąpi otwarcie sezonu 2014/2015 w Dwóch Dolinach. Wyciągi będą czynne od godziny 9 rano.

– Na stokach jest już od 25 do 30 cm śniegu, w dzień otwarcia czynny będzie wyciąg Wierchomla I od 9:00 do 17:00. Jeżeli warunki dopiszą jest szansa na uruchomienie wyciągu Polanki – mówi Robert Śmigowski, Dyrektor Techniczny Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszna-Wierchomla.

Wyciąg w dniach 13. i 14. grudnia 2014 r. czynny będzie w godzinach od 9 do 17. W godzinach działania wyciagu czynne będą: Restauracja pod Wyciągiem, Szałas i Markówka.

Wszyscy narciarze, którzy przyjadą w dniu otwarcia do Wierchomli z czapką Świętego Mikołaja otrzymają zniżkę w wysokości 50% na zakup karnetów czasowych.

Ceny karnetów w Dwóch Dolinach na sezon 2014/2015 nie zmieniły się: w święta i Nowy Rok 6-godzinny kosztuje 75 złotych , w czasie ferii (07.01-01.03) tak samo, ale są też ulgowe za 70 złotych. Poza sezonem – do 19 grudnia i od 02.03 do końca sezonu normalny karnet kosztuje 55 złotych. Są tez tańsze tzw. karnety lokalne i ruchome.

W sezonie 2014/2015 na przybywających do Wierchomli czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji. Slalom gigant, nowa trasa biegowa, MINI SNOW SAFARI w szkole narciarskiej Dwie Doliny oraz liczne imprezy m.in.: Sylwester na stoku, zawody narciarskie Gwiazdy na stoku czy Puchar Prezesa Dwóch Dolin. Przez cały sezon na stoku dostępna będzie poducha Air Pad dla tych wszystkich, którzy będą chcieli wykonać skomplikowane akrobacje na nartach czy snowboardzie. W Hotelu Wierchomla SKI&SPA w każdy wtorek będzie można zjeść pyszne regionalne jedzenie, wszyscy narciarze z paragonem za skipass otrzymają atrakcyjną zniżkę na zakup kolacji. Gościem specjalnym tegorocznych ferii zimowych będzie Otylia Jędrzejczak, która poprowadzi zajęcie sportowe pt. „WF z Mistrzem”.

 

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.