Kierunki

Wilno w świątecznej odsłonie

W Wilnie już panuje świąteczna atmosfera. Rozbłysły choinki na placach Katedralnym i Ratuszowym.

Dużo będzie się działo się w Trokach, zimowej stolicy Litwy, które ogłosiły się także stolicą Świętych Mikołajów i w Solecznikach gdzie również rozbłysły światełka na choince przed budynkiem samorządu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Na wileńskim placu Katedralnym od 5 grudnia czynny jest Bożonarodzeniowy Kiermasz. Na starganach można kupić wyroby twórców ludowych, ozdoby choinkowe i smakołyki na świąteczny stół. Podobny kiermasz jest również na placu Ratuszowym. Turyści mogą kupić tu rękodzieło, słodkości, napić grzanego wina… Odwiedzający Wilno mogą także wybrać się na ślizgawkę na plac Łukiski albo na narty na Lipówkę. Z placu Ratuszowego, ulicami starówki w kierunku placu Łukiskiego jeździ kolejka czu-czu. W zwykłe dni: od 13.00 do 21.00, w dni wolne od pracy: od 11.00 do 21.00. Bilet kosztuje 4 lity, dzieci do 7 lat mają przejazd za darmo. W ubiegłym roku ciuchcia była jedną z ulubionych rozrywek dla dzieci. Z dziećmi warto się wybrać również do Ogrodu Bernardyńskiego, który na okres bożonarodzeniowy przeistoczył się w „rodzinną oazę”. 5 grudnia uruchomiona została karuzela, która aż do 11 stycznia będzie czynna w każdy weekend i w dni świąteczne od 11.00 do 20.00.

Program wszystkich wydarzeń świątecznych w Wilnie jest TUTAJ.

fot. Choinka na Placu Katedralnym/Centrum Informacji Turystycznej m. Wilna i Biuro Konferencyjne

 

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.