Transport

Wizz Air: nowe kierunki z lotniska Chopina w Warszawie

WIzz Air

Linie lotnicze Wizz Air wprowadzają 3 nowe kierunki z lotniska Chopina w Warszawie na: Kretę, Rodos i Zakintos. Bilety są już dostępne w sprzedaży, w promocyjnej cenie.

Wszystkie 3 niskokosztowe trasy zostaną uruchomione w okresie letnim 2021 tj. w czerwcu 2021 r. Linie lotnicze Wizz Air będą latać: dwa razy w tygodniu ( w czwartek i niedzielę) z Warszawy na grecką wyspę Kretę na lotnisko w miejscowości Chania i dwa razy w tygodniu (w czwartek i niedzielę) z Warszawy na wyspę Rodos. Wizz Air uruchomi także loty (w środę i niedzielę) ze stolicy Polski na grecką wyspę Zakintos położoną na Morzu Jońskim. Loty z Warszawy będą odbywać się także dwa razy w tygodniu.

Dzisiaj podkreślamy nasze silne zaangażowanie w działalność w Polsce ogłaszając trzy nowe trasy z portu lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, do atrakcyjnych wakacyjnych miejsc w Grecji. Dzięki ofercie Wizz Air polscy podróżni będą mogli cieszyć się tego lata długo oczekiwanymi wakacjami – mówi Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air. – Za sprawą wdrożonych przez Wizz Air dodatkowych procedur bezpieczeństwa na pokładzie nasi pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i wygodnie – dodaje.

Ceny w/w biletów zaczynają się od 179 zł. Są one już dostępne w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Mapa kierunków Wizz Air

Linia Wizz Air stworzyła nową, stale uaktualnianą mapę kierunków WIZZ, aby pasażerowie mogli na bieżąco sprawdzać, do których miejsc z siatki połączeń WIZZ można latać. To również źródło informacji na temat obowiązujących restrykcji dotyczących podróżowania.

Procedury bezpieczeństwa w Wizz Air

W czasie pandemii Covid, linie lotnicze Wizz Air wdrożyły dodatkowe procedury w zakresie higieny, ułatwiające utrzymywanie dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz zwiększenie czystości w samolocie. W celu zmniejszenia prawdopodobieństwa rozprzestrzeniania się możliwych infekcji, pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących dystansu fizycznego zarówno podczas wchodzenia jak i schodzenia z pokładu. Pasażerowie powinni odprawiać się drogą elektroniczną. Powinni także dokonywać płatności online za dodatkowe usługi tj. wykupując dodatkowy bagaż, żeby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku.

Załoga oraz pasażerowie są zobowiązani nosić maski podczas całego lotu pomimo tego, że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air, odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97% wirusów i bakterii – wynika z danych Wizz AIr.

Usługa Wizz Flex

Pasażerowie mogą dodać do swojej rezerwacji usługę Wizz Flex. Uprawnia ona do zmiany daty lub kierunku podróży. Możliwa jest zmiana rezerwacji na każdy inny lot WIZZ. Dzięki usłudze pasażerowie mają gwarancję dodatkowej ochrony swoich rezerwacji, zwłaszcza w tym niepewnym czasie – informuje Wizz Air.

fot: materiały prasowe Wizz Air

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.