Transport

Wizz Air otwiera dwie nowe trasy z Gdańska

Z Portu Lotniczego Gdańsk już od grudnia będzie można polecieć do Lizbony i Wilna – zapowiedział Wizz Air. Do bazy w Gdańsku wkrótce dołączy szósty samolot przewoźnika.

Do Wilna będzie można polecieć trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty już od 21 grudnia. Do Lizbony połączenia będą wykonywane dwa razy w tygodniu – we wtorek i sobotę. – Mija trzynasty rok współpracy z Wizzairem, jesteśmy szczęśliwi, że linie lotnicze rozwijają swoją bazę w sposób biznesowo modelowy – zwiększają wielkość swoich samolotów a320 do a321 i w ten sposób obsługują więcej osób bez zwiększania częstotliwości lotów – przekonywał przedstawiciel Portu Lotniczego Gdańsk.

Dwa nowe połączenia wzbogacą siatkę połączeń węgierskiego przewoźnika z Gdańska do 32 tygodniowo. Linie lotnicze będą latać z portu im. Lecha Wałęsy aż do 15 krajów. Ceny do Wilna rozpoczynają się od 39 zł, natomiast do Lizbony – od 169 zł.

Przedstawiciele przewoźnika zapewnili również, że nie zrezygnują z lotów na Ukrainę. W tym momencie połączenia Wizz Air odbywają się do Kijowa.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.