Transport

Wizz Air w Międzynarodowy Dzień Kobiet deklaruje zwiększenie zatrudnienia kobiet

wizz air

W Międzynarodowy Dzień Kobiet oraz nadchodzący Tydzień Kobiet w Lotnictwie, linie lotnicze Wizz Air deklarują zwiększenie liczby pilotek oraz kobiet na najwyższych stanowiskach kierowniczych.

Świętując rozpoczęty 8 marca Tydzień Kobiet w Lotnictwie, linie lotnicze Wizz Air zobowiązują się wspierać rozwój zawodowy kobiet we wszystkich obszarach branży lotniczej. Deklarują utworzenie zrównoważonej reprezentacji płci w zarządach linii oraz na stanowiskach kierowniczych.

W WIZZ doceniamy kobiety nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia, ponieważ odgrywają kluczową rolę w naszej działalności. Naszą misją jest inspirowanie kolejnego pokolenia kobiet, dając im możliwość rozpoczęcia i rozwoju kariery w Wizz Air – mówi Marion Geoffroy, członek zarządu ds. korporacyjnych Wizz Air. – Nasze linie lotnicze będą nadal wzmacniać pozycję kobiet w naszej branży. Dotyczy to: personelu pokładowego i pilotów, inżynierów lotu, mechaników naziemnych i pracowników biurowych. Ponawiamy nasze zobowiązanie, aby pomóc urzeczywistnić równowagę płci w branży lotniczej – dodaje.

Na świecie zaledwie 5,1% pilotów to kobiety. Dane te pokazują, że istnieje konieczność zwiększenia różnorodności płci w pełnieniu ról, które tradycyjnie były zdominowane przez mężczyzn. Linie lotnicze Wizz Air potwierdzają swoje zobowiązanie do zwiększenia liczby pilotek poprzez proponowany program Cabin Crew to Flight Deck. Ułatwia on załodze pokładowej pokonywanie przeszkód na drodze do zawodu pilota. Zapewnia kompleksowe wsparcie finansowe, podróżne, zakwaterowanie, a także dostosowany harmonogram pracy i nauki.

40-miesięczny program daje członkom załogi możliwość budowania kariery w najszybciej rozwijającej się linii lotniczej w Europie dysponującej jedną z najmłodszych i najwydajniejszych flot w branży. Obecnie flota linii składa się̨ ze 136 samolotów typu Airbus A320 i A321. W roku finansowym F20 kończącym się 31 marca 2020 r. z oferty linii skorzystało 40 mln pasażerów – informuje biuro prasowe Wizz Air. Przewoźnik zapewnia niskie ceny i dobrą obsługę.

fot: materiały prasowe Wizz Air

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.