Transport

Wizz Air współpracuje z platformą wynajmu samochodów

Wizz Air

Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, poinformował o podpisaniu umowy partnerskiej z firmą rentalcars.com, platformą wynajmu samochodów.

Rentalcars.com to największa na świecie platforma wynajmu samochodów, prowadząca ponad 4.7 mln rezerwacji rocznie w 24 tys. miejsc na świecie. Siedziba firmy mieści się w Manchesterze, w Wielkiej Brytanii. Obecnie platforma zatrudnia ponad tysiąc osób. Podczas procesu rezerwacji, klienci Wizz Air będą mieli możliwość wynajęcia pojazdu, który będzie do ich dyspozycji w dniu przyjazdu do lotniska docelowego. Platforma zapewnia obsługę klienta 24/7, w wielu językach. Akceptowane są także płatności w kilku walutach.

– Tanie loty Wizz Air na międzynarodowych trasach dostępne są z siedmiu lotnisk w Polsce. By zapewnić naszym pasażerom najwyższej jakości usługi wynajmu samochodów we wszystkich miastach obecnych w bogatej siatce połączeń Wizz Air, zdecydowaliśmy się na partnerstwo z wiodącą światową firmą oferującą platformę online dla podobnych usług. Podczas szybkiego i przejrzystego procesu rezerwacji WIZZ, klienci będą mieli możliwość wyboru pojazdu, jako dodatkowej opcji. Mając na uwadze wygodę pasażerów, płatność za wynajem auta zostanie doliczona do całkowitej kwoty, w końcowych etapach rezerwacji. W Wizz Air wierzymy, że komfortowa podróż zaczyna się już w momencie wygodnych zakupów online, ale nie kończy wraz z relaksującym lotem na pokładzie Airbus A320. Dodatkowe usługi WIZZ zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zwiększeniu komfortu naszych pasażerów – powiedział Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

– Cieszy nas perspektywa współpracy z Wizz Air. Będziemy wspierać system online wynajmu samochodów i dzięki temu przyczyniać się do rozwoju korzyści biznesowych przewoźnika. Naszym celem jest zapewnienie najlepszej jakości usług wynajmu samochodów dla klientów Wizz Air i konsekwentne zwiększanie bazy powracających, zadowolonych pasażerów – dodaje Peter Rooney, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu rentalcars.com.

O autorze

Sergiusz Pinkwart

Dziennikarz, podróżnik, pisarz. Z wykształcenia muzyk klasyczny. Przez 15 lat był szefem działów zagranicznych w magazynach Viva!, Gala i miesięczniku PANI. Autor ponad 20 książek i przewodników m.in. dla National Geographic. Laureat Nagrody Magellana. Komentator tematyki turystycznej w radiu i TV.