Transport

Wizz Air zamyka bazy w Polsce

Wizz Air

Wizz Air zamyka wszystkie bazy w Polsce z uwagi na pandemię koronawirusa. Ponowne otwarcie nastąpi najprawdopodobniej 1 maja 2020 roku.

 

Od 15 marca 2020 roku obcokrajowcy nie mogą być wpuszczani do Polski, a obywatele Polski przybywający z zagranicy są poddawani kwarantannie. W wyniku ogłoszonych przez premiera Mateusza Morawieckiego restrykcji obowiązujących od 15 marca 2020 roku, dotyczących wszystkich międzynarodowych połączeń lotniczych do Polski, linia Wizz Air zawiesiła wszystkie loty z i do Polski do odwołania. Dziś (24 marca) podjęła decyzję o zamknięciu baz w naszym kraju.

Obecnie Wizz Air w Polsce posiada 5 baz operacyjnych: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Linia oferuje loty w sumie z 9 polskich lotnisk. Na mocy decyzji premiera Polski wszystkie loty międzynarodowe zostały zawieszone.

– Stale monitorujemy trudną dla nas wszystkich  i stale zmieniającą się sytuację dotyczącą pandemii COVID-19. Po wnikliwej analizie wszystkie nasze bazy w Polsce (w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie) zostają zamknięte.  Dziękujemy kolegom z polskich baz za ich ciężką pracę i mamy nadzieję, że sytuacja wkrótce się poprawi – mówi Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej przewoźnika.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.