Transport

Wizz Air zawiesza loty do Włoch i Izraela

Wizz air zawiesza loty do Włoch

Wizz Air zawiesza loty do Włoch i Izraela z powodu epidemii koronawirusa.

 

Od 10 marca 2020 roku Wizz Air zawiesza wszystkie loty do Włoch z powodu kwarantanny obowiązującej w tym kraju. Od 12 marca przewoźnik zawiesza także połączenia do Izraela w związku z decyzją rządu o kwarantannie mającej objąć pasażerów przyjeżdżających do kraju przez międzynarodowe lotniska w Tel Awiwie i Eilacie.

Loty do wszystkich kierunków Wizz Air we Włoszech (Alghero, Bari, Bolonia, Katania, Mediolan Bergamo, Mediolan Malpensa, Neapol, Piza, Rzym Ciampino, Rzym Fiumicino, Turyn, Wenecja Treviso, Werona) będą zawieszone do 3 kwietnia.

Od 12 marca Wizz Air zawiesza także połączenia do Tel Awiwu oraz Eilatu ze względu na ogłoszenie przez izraelski rząd 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich pasażerów przylatujących do Izraela. Loty z Katowic, Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu i Ejlatu będą zawieszone do 23 marca włącznie.

Rezerwacje lotów w te miejsca zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie.

– Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości, klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę – podano w komunikacie Wizz Air.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.