Transport

Wizz Air zmniejsza liczbę połączeń z Polski

Już od października zmieni się ilość połączeń jakie oferuje Wizz Air. Przewoźnik przestanie latać na kilku trasach z lotnisk w Warszawie, Katowicach i Olsztynie.

Ta decyzja ma być podyktowana małym zainteresowaniem danymi lotami. Z internetowego systemu rezerwacji biletów Wizz Air wynika, że jeszcze w październiku zawieszone zostaną niektóre połączenia z czterech polskich lotnisk. W ostatnich dniach tego miesiąca odbędą się ostatnie loty do z Katowic do Belfastu, Maastricht Aachen w Holandii oraz Paryża Beauvais, a z początkiem listopada z Olsztyna do Oslo. Od listopada nie polecimy z Warszawy do Bristolu, a z Gdańska do Charleroi. We wszystkich przypadkach przewoźnik tłumaczy, że połączenia będą zlikwidowane, ponieważ są mało rentowne.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.