Kierunki

Wuhan na pierwszym miejscu kierunków turystycznych 2020

wuhan tower

Epicentrum epidemii koronawirusa – Wuhan – jest miastem nr 1 w rankingu destynacji, które obywatele Chin chcą odwiedzić po zakończeniu obostrzeń.

 

Jak podaje CNN, badanie potrzeb i trendów związanych z podróżowaniem po epidemii koronawirusa zostało przeprowadzone wspólnie przez Centrum Badań Turystycznych Chińskiej Akademii Nauk Społecznych i Centrum Badawcze Kultury i Turystyki Tencent. Wynika z niego, że Wuhan wyprzedził Pekin jako miasto nr 1 na liście celów turystycznych chińskich podróżników. Prowincja Hubei, w której znajduje się Wuhan, stała się drugim najbardziej pożądanym regionem do odwiedzenia po prowincji Pekin, mimo że przed epidemią nie była nawet na liście 10 pierwszych destynacji.

– Można powiedzieć, że wynik badania uosabia głębokie emocje ludzi z całego kraju, wyrażających swoje wsparcie dla „miasta-bohatera” – powiedział Song Rui, dyrektor lokalnego centrum badań turystycznych.

11-milionowy Wuhan jest jednym z największych miast w Chinach. Największa atrakcja turystyczna to Wieża Żółtego Żurawia. Znajduje się na Snake Hill w Wuchang. Wraz z wieżą Yueyang w prowincji Hunan i Tengwang w prowincji Jiangxi jest uznawana za jedną z trzech najbardziej znanych wież na południe od rzeki Jangcy. Od wielu lat jest symbolem Wuhan. W mieście można zobaczyć także Wschodnie Jezioro, most na rzece Jangcy czy Muzeum Prowincji Hubei. Znanym celem wycieczek jest również Góra Wudang w północno-zachodniej części prowincji Hubei. Góra Wudang jest najbardziej znanym świętym miejscem taoistycznym zarówno w Chinach, jak i na świecie. Kompleks budynków starożytnych w górach Wudang znajduje się na liście światowego dziedzictwa od 1994 roku jako wyjątkowe miejsce dla chińskiej kultury taoistycznej.

fot.: Wieża Żółtego Żurawia/Unsplash

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.