Wydarzenia w Turystyce

„Wyspy Owcze z pierwszej ręki” – nowy, praktyczny przewodnik po Wyspach Owczych

„Wyspy Owcze z pierwszej ręki – praktyczny przewodnik turystyczny” – to nowa książka autorstwa Sabiny Poulsen, ambasadorki turystyki i kultury farerskiej, oraz Sergiusza Pinkwarta, dziennikarza, podróżnika, pisarza, laureata Nagrody Magellana.

Autorzy wydają przewodnik w systemie przedsprzedaży. Na stronie projektu na Polak Potrafi można zostać Współwydawcą tego nowatorskiego, lifestyle’owego przewodnika po Wyspach Owczych – najpiękniejszym krajobrazowo archipelagu świata.

Dla Współwydawców przewdziane są nagrody – książki w niższej cenie niż okładkowa z autografem autorów, pobyty na Wyspach Owczych i warsztaty kuchni farerskiej w cenach znacznie niższych niż dostępne na rynku, a także zamieszczenie nazwisk i nazw firm Mecenasów na kartach książki.

Wyspy Owcze z pierwszej ręki, nowy przewodnik po Wyspach Owczych w języku polskim, autorstwa Sabiny Poulsen i Sergiusza Pinkwarta.

– To nie jest zwykły przewodnik. Oprócz najciekawszych miejsc na Wyspach Owczych znajdą się w nim praktyczne rady, ciekawostki, anegdoty i przepisy kulinarne od Polki mieszkającej od 13 lat na Wyspach Owczych. Nasz przewodnik „Wyspy Owcze z pierwszej ręki” będzie miał ponad 200 stron, pełnych unikalnych treści prosto z Wysp Owczych. Znajdziesz w nim mnóstwo zdjęć. Książka zostanie wydana na pięknym papierze, żeby dobrze je wyeksponować. A jednocześnie, przy tak dużej objętości, przewodnik będzie miał wygodny format, który idealnie zmieści się w torebce czy bagażu podręcznym – mówi Sergiusz Pinkwart, pisarz, współautor przewodnika „Wyspy Owcze z pierwszej ręki”. 

– W naszym przewodniku opowiemy o najciekawszych miejscach i zabytkach na Wyspach Owczych, opiszemy lokalne ciekawostki i anegdoty. Pokażemy sprawdzone przepisy na tradycyjne farerskie dania, jak marynowana owcza głowa czy zupa rybna z brzoskwiniami. Opiszemy trasy turystyczne, szlaki górskie, a także wspinaczkowe na kilkusetmetrowych klifach. Podzielimy się z Wami mrożącymi krew w żyłach opowieściami i legendami. – dodaje Sabina Poulsen, współautorka przewodnika „Wyspy Owcze z pierwszej ręki”.

Będzie to aktualny, praktyczny, życiowy przewodnik, w którym, przez meandry dzikiej przyrody i obcej kultury, Czytelników poprowadzi Polka mieszkająca na wyspach. W przewodniku znajdzie się wiele „insider’s tips” niedostępnych w internecie.

Projekt można wesprzeć na stronie „Wyspy Owcze z pierwszej ręki” na Polak Potrafi.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.