Kierunki

Wystartował nowy sezon w LEGOLAND BILLUND RESORT

Z początkiem kwietnia ruszył nowy sezon w LEGOLAND Billund Resort – jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych w Europie dla rodzin z dziećmi. Na gości czeka nowo otwarty bajkowy zamek LEGOLAND CASTLE, a w całym regionie wiele fantastycznych przygód i emocji dzięki nowym atrakcjom i karcie „Be Happy Pass”, oferującej mnóstwo zniżek.

HOTEL LEGOLAND® CASTLE I BITWY O KLOCEK
Pierwsi goście przekroczyli bramę LEGOLAND-u w Billund, już w piątek, 29 marca kiedy odbyło się się uroczyste otwarcie nowego hotelu LEGOLAND® CASTLE, największej dotąd – wartej 200 milionów duńskich koron – inwestycji klockowego parku rozrywki. Hotel oferuje 142 pokoje w stylu LEGO Dragon Knight, Princess i Wizard, a także dużą restaurację The Knights’ Tavern.

– Jest nam niezmiernie miło powitać wszystkich naszych gości w hotelu LEGOLAND CASTLE. To niezwykle przemyślany projekt. Żadne dziecko po przekroczeniu progu tej unikalnej budowli nie będzie miało wątpliwości, że przebywa w prawdziwym zamku, w atmosferze baśni, rycerzy, czarodziejów i księżniczek oraz oczywiście magii klocków LEGO – powiedział Christian Woller Dyrektor Zarządzający LEGOLAND-u.

W parku LEGOLAND i zwiedzający mogą doświadczyć niezapomnianych przygód z klockami LEGO. Od 4 maja do 17 sierpnia goście będą mogli poczuć średniowieczną atmosferę podczas nowych pokazów rycerskich tzw. bitew o klocek. Będą to spektakularne pokazy z pojedynkami na koniach, sztuczkami konnymi, walką na miecze i akrobacjami.

Oprócz tych dwóch dużych nowości, LEGOLAND przygotował również kolejną, która odbędzie się z okazji Wielkanocy – goście parku będą mogli uczestniczyć w wielkich poszukiwaniach jajek.
Więcej informacji: www.legoland.dk

LALANDIA: ZJEŻDŻALNIA WODNA TURBO RACER
Turbo Racer to spektakularna nowość i gratka dla najdzielniejszych entuzjastów wodnych przygód w Lalandia Aquadome – ośrodku sportowym utrzymanym w klimacie śródziemnomorskim. Lubisz szybkość i ekstremalne przeżycia? Turbo Racer to niezwykłe doświadczenie swobodnego spadania i dużej prędkości. Dziecko musi mieć minimum 150 cm.
Więcej informacji: www.lalandia.dk

RZADKI OKAZ – NIEDŹWIEDŹ OKULAROWY W GIVSKUD ZOO
W tym roku Givskud ZOO świętuje swoje 50. urodziny z nowym mieszkańcem: rzadkim niedźwiedziem okularowym, który przeprowadza się do tego jednego z najokazalszych ogrodów zoologicznych w Europie i będzie mieszkać na największym na kontynencie wybiegu dla niedźwiedzi okularowych. Na gości czekają także specjalne wystawy: „Plastikowa planeta”, „Inspiratorium”, „Chatka śmierci” i „Powrót do epoki lodowcowej”.

W Givskud ZOO powstała również nowa, ogromna wieża zabaw Skywalk, gdzie maluchy mogą wspinać się na wysokość 9 metrów i zjeżdżać na zjeżdżalniach.
Więcej informacji: www.givskudzoo.dk

KOLDINGHUS: KRÓLEWSKA SZKOŁA SZERMIERKI Z KARTĄ BE HAPPY PASS
Koldinghus Castle to wspaniały i ostatni zamek królewski w Jutlandii, który przez ponad 700 lat pełnił kluczową rolę w duńskiej historii. Teraz dzieci mogą nauczyć się uprawiać szermierkę jak prawdziwy rycerz i stać się częścią gwardii króla. Poza nagrodą honorową, wszyscy, którzy korzystają z karty Be Happy Pass, otrzymają miły prezent.
Więcej informacji: www.koldinghus.dk

FUNKY MONKEY PARK: KOLEJNE 45 TYSIĘCY m. kw. PARKU LINOWEGO
Funky Monkey Park to imponujący park linowy, położony w malowniczej okolicy Hylkedalen, który ma 6 szlaków o różnym poziomie trudności. Na dzieci i dorosłych czekają liny rozwieszone pod gołym niebem, drabinki, siatki i przejścia na wysokości od 3 do 10 metrów nad ziemią. Tego lata park rozrywki na szczycie drzew Funky Monkey Park powiększy się o 45.000 metrów kwadratowych, na których odbędzie się nowy kurs paintballa i inne ekscytujące aktywności dla dzieci.
Więcej informacji: www.funkymonkeypark.dk

KARTA BE HAPPY PASS, CZYLI JESZCZE FAJNIEJSZE I… TAŃSZE WAKACJE
Z kartą lojalnościową „Be Happy Pass” można dużo zaoszczędzić, wydłużyć wakacje i zamienić je w coś bardzo wyjątkowego. Gdy nocujesz w jednym z wielu miejsc noclegowych w LEGOLAND Billund Resort, cała rodzina otrzymuje automatycznie bezpłatną kartę Be Happy Pass, która oferuje wiele rabatów i korzyści.
Więcej informacji: www.legolandbillundresort.dk/en/
Majówka 2019 na Mauritiusie? To jest to! Potraktuj tę podróż jako Twój czas z naturą. Znajdź największą lilię w Parku Botanicznym w Pamplemousses. Na wydmach Chamarel odkryj 7 kolorów ziemi na powulkanicznej równinie. A najprawdę świeżym powietrzem odetchnij przy Pont Naturel. To skalista formacja na północ od Souillac. Jest jeszcze wodospad Rochester i żółwie olbrzymie w La Vanille Nature Park. Uwaga! Te unikatowe gady mogą ważyć ponad 200 kg! Kochasz wyspiarskie klimaty?


Zdjęcia: Grzegorz Micuła

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.