Wydarzenia w Turystyce

Wystawa „Tylko Sztuka / Nothing but Art ” w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Łazienki Królewskie w Warszawie

Od 5 października 2021 do 13 lutego 2022 r. odwiedzający Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie będą mogli zobaczyć wystawę „Tylko Sztuka/Nothing but Art ” Ursuli von Rydingsvard.

W Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie są prezentowane dwie rzeźby Ursuli von Rydignsvard. „Elegantka II”, wykonana z żywicy poliuretanowej z umieszczonym wewnątrz światłem. Jest ona eksponowana na trawniku obok Starej Oranżerii w godzinach otwarcia ogrodów, tj. od poniedziałku do niedzieli od 5.00 do 21.00.

Wewnątrz budynku obejrzeć zaś można dzieło „Dla Natashy”, stworzone z drewna cedrowego. Wstęp na wystawę do Starej Oranżerii odbywa się w ramach karnetu do wszystkich obiektów, tj. 40 zł – bilet normalny, 20 – zł ulgowy. Godziny zwiedzania: wtorek-czwartek od 10.00 do 16.00, piątek-niedziela od 10.00 do 18.00.

Ekspozycji rzeźb „Elegantka II” oraz „Dla Natashy” towarzyszy program edukacyjny dla różnych grup wiekowych, obejmujący takie wydarzenia, jak: projekt taneczny „Elegantka: performatywne doświadczanie ciała”, spacery sensoryczne dla rodzin z dziećmi pt. „Struktury natury”, „Zwiewne motanki” oraz spacery sensoryczne dla dorosłych pod hasłem „Inspiracje naturą”„Krajobraz nieobecny”.

Obiekty eksponowane są w Polsce dzięki uprzejmości Ursuli von Rydingsvard i Galerie Lelong & Co. z Nowego Jorku. Wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotra Glińskiego. Ekspozycja dofinansowana została ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach zadania: „Organizacja wystawy Ursuli von Rydingsvard w Polsce”. Kuratorem wystawy jest Eulalia Domanowska.

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.