Książki

Z PASCALEM po Polsce

W trudnych dla turystyki czasach pandemii ukazało kolejne, 11 już wydanie przewodnika PASCALA Polska na Weekend z wybranymi trasami turystycznymi po najciekawszych miastach i regionach naszego kraju na 52 weekendy w roku.

Ta solidna jak już wspomniałem księga o wadze 1,3 kg ma 784 strony ilustrowane ciekawymi zdjęciami najważniejszych obiektów turystycznych w naszym kraju. Każdy rozdział ma krótki wstęp ze zdjęciem i spisem zawartości. Na kolejnych stronach znajdziemy wygodne w użytkowaniu mapy opisywanego miasta lub regionu z zaznaczonymi atrakcjami a także propozycje samochodowych wycieczek krajoznawczych na sobotę i niedzielę oraz opcją wycieczki Śladami Historii z podanym czasem potrzebnym do zwiedzenia poszczególnych atrakcji. Przewodnik poroponuje też opcjonalnie dla preferujących aktywne spędzanie czasu wycieczki piesze, rowerowe lub kajakowe, oraz wariant spędzenia weekendu we dwoje. W tej okazałej księdze wydawnictwo PASCAL zaplanowało dla turystów, w założeniu zmotoryzowanych zwiedzenie większości najciekawszych miejsc w Polsce.

Dalej mamy bardziej szczegółowy opis atrakcji sugerowanych przez autorów, jest to bowiem praca zbiorowa (kilkudziesięciu!!) krajoznawców opisujących m.in. mury miejskie i forty, ciekawe dzielnice, kościoły, zamki i pałace, muzea, stadiony, amfiteatry i inne obiekty, które mogą zainteresować turystę. Znajdziemy tu opis atrakcji przyrodniczych: jezior, kompleksów leśnych, parków, gdzie można i warto wybrać się z dziećmi, gdzie można wypocząć aktywnie: jazdę konną, spływy okolicznymi rzekami, loty balonem, parki linowe czy wyprawy rowerowe a także wodne rozrywki – akwaparki, kąpieliska i baseny oraz inne atrakcje.

Znajdziemy tu też wiadomości o wydarzeniach kulturalnych jak festiwale, festyny, turnieje rycerskie i jarmarki oraz informację gdzie można dobrze zjeść, zaparkować samochód, znaleźć wygodny nocleg a także oraz listę punktów ładowania samochodów elektrycznych. Do przewodnika dołączona została czytelna mapa samochodowa Polski w wygodnej skali 1:1 000 000 zawierająca informacje potrzebne dla turystów.

Wydawca rozszerza też rzeczywistość zapraszając do wirtualnego świata ukrytego w książce. Po pobraniu aplikacji Pascal AR należy zeskanować stronę z jej symbolem i korzystać z treści, których w książce pokazać się nie da, jak np. z filmów.

Polska na Weekend – opracowanie zbiorowe. Wydawnictwo PASCAL. Bielsko-Biała 2020. Wydanie XI. 784 strony. Format 165×235. Oprawa miękka. Cena 64.90.

Zdjęcia: Pixabay

#zostanwpolsce

www.polskanaweekend.com

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.