Testujemy

Zapytaj miejscowych o atrakcje

Aplikacje cyfrowe ułatwiają turystykę w Izraelu, najbardziej nowatorskim kraju świata. Podróżowanie po tym przyjaznym turystom państwie stanie się jeszcze łatwiejsze.

Jeśli nie masz znajomych w Izraelu i podróżujesz indywidualnie, aplikacja Knowers oparta na lokalizacji, pomoże Ci skontaktować się z Izraelczykami na miejscu. Dzięki niej mieszkańcy mogą pomóc turystom w zwiedzaniu i podróżowaniu, udzielając im praktycznych rad i wskazówek.

Można ją zainstalować na komputerze lub smartfonie, aby wysłać tekst do społeczności ponad 1000 osób, współpracujących z aplikacją, gotowych odpowiedzieć na każde pytanie. Pytania mogą być wpisywane w dowolnym języka połączyć się z lokalnymi mieszkańcami i zapytać ich o wiele praktycznych informacji, np. wskażą oni modną restaurację lub doradzą, jaką sieć taksówek wybrać, aby nie przepłacić. Od premiery aplikacji w 2017 r. społeczność Knowers tworzą młodzi ludzie z całego Izraela, którzy są gotowi udzielić porad w określonych kategoriach podróży, takich jak życie nocne, przyroda, jedzenie, biznes, kultura, LGBTQ, sport, atrakcje, bilety, luksus, transport, muzyka i rodzina. Aplikacja jest dostępna w Androidzie i w wersji iOS.

https://www.knowers.io

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.