Strona główna » Hotel Lenart w Wieliczce – mariaż komfortu i sztuki

Hotel Lenart w Wieliczce – mariaż komfortu i sztuki

Magdalena Pinkwart
6 minuty czytania

Hotel Lenart w Wieliczce to unikalne połączenie wygodnej przestrzeni hotelowej i eventowej ze sztuką i designem. To miejsce powinien odwiedzić każdy, kto kocha piękne wnętrza.

Hotel Lenart w Wieliczce to miejsce do którego chętnie wracamy. Bo to obiekt nie tylko komfortowy i przyjazny, ale także zachwycający formą i wyszukanymi detalami. Do tego 15 minut spacerkiem od Kopalni Soli Wieliczka. Charyzmatyczna właściciel hotelu, a zarazem artystka malarka, Elżbieta Lenart, stworzyła niezwykłe miejsce na mapie Małopolski, które jest świetnym miejscem wypadowym dla tych, który odwiedzają Kraków, ale i dla tych, którzy wybierają się w polskie góry. Do tego Hotel Lenart to miejsce przyjazne dzieciom, z wieloma fascynującymi zakątkami pełnymi gry świateł, która spodoba się ciekawskim najmłodszym. Do tego kącik zabaw dla dzieci i SPA dla rodziców i już wszyscy, niezależnie od wieku, mogą się czuć jak u siebie.

Hotel Lenart znajduje się 5 minut od autostrady Katowice-Rzeszów tuż przy drodze z Krakowa, 2 minuty pieszo od stacji kolejowej Wieliczka–Park, na którą w ok. 20 minut dojeżdżają szybkie pociągi z Krakowa. W pobliżu zabytkowego klasztoru jezuitów, Solnego Miasta z basenem sportowo – rekreacyjnym i w odległości 15 minut spacerem do słynnej Kopalni Soli Wieliczka oraz innych zabytków w historycznym centrum miasta.

Już sama bryła hotelu zwraca uwagę z daleka. Obiekt powstał na miejscu dawnej cegielni, po której pozostał jedynie 46-metrowy komin, obecnie najwyższa budowla Wieliczki, wpisana do rejestru zabytków. Dziś towarzyszy mu funkcjonalna metalowa elewacja – siatka z wplecionymi abstrakcyjnymi drzewami z blachy nierdzewnej, która ma otaczać gości dobrą energią. Ma ona także ważne działanie, które docenią dbający o komfort i zdrowie rodzice. Elewacja jest swego rodzaju klatką Faradaya, czyli metalowym ekranem mającym chronić przed polem elektrostatycznym i ograniczającym dopływ szkodliwego promieniowania. Dzięki temu w hotelu i dzieci i dorośli… śpią jak dzieci. Zwłaszcza, że komfortowe pokoje, a zwłaszcza designerskie apartamenty, nazwane od dominujących w nich kolorów, sprzyjają komfortowemu wypoczynkowi po zwiedzaniu atrakcji Krakowa i Wieliczki.

Siedem oryginalnych apartamentów zostało nazwanych od dominujących w nich kolorów: Białym, Czarnym, Czerwonym, Żółtym i Niebieskim. Każdy jest indywidualnie urządzony i dopasowany do różnych potrzeb gości. W łazienkach na podłodze, pod warstwą żywicy epoksydowej, zatopione są oryginalne wzory lub cytaty sławnych ludzi i motywacyjne powiedzenia w różnych językach. Apartament Biały jest idealny dla nowożeńców i zakochanych. Czarny – z detalami rodem z warsztatu samochodowego i motywami samochodowymi – spodoba się mężczyznom. Niebieski – w klimacie wakacji, z muszlami, podwieszanym niczym hamak lub koja łóżkiem i – to jest hit – podświetlanymi rybkami na suficie, jest idealny na rodzinny pobyt. Warto przy rezerwacji wybrać apartament, który stworzy nam najlepszy klimat rodzinnego wyjazdu.

Poza apartamentami Hotel Lenart dysponuje 55 pokojami standardowymi, ale każdy z nich różni się przynajmniej częściowo stylem i wyposażeniem. Pokoje są przestronne, wyściełane miękkimi materiałami a ich design przemyślany, więc nawet z małym dzieckiem czuliśmy się tam komfortowo i bezpiecznie.

W całym obiekcie widoczne są uspokajające motywy roślinne: liście, kwiaty i drzewa są na ścianach, drzwiach i w obrazach Elżbiety Lenart. Sale konferencyjne (lub weselne) nazwane są: Klonowa, Wiśniowa i Oliwkowa. Roślinne motywy są również na taflach szklanych drzwi i na klatce schodowej. W hotelu udało się połączyć stare z nowym – polską tradycję i koronki na stołach, polskie meble i rękodzieło oraz nowoczesne, geometryczne kształty i funkcjonalne rozwiązania. Do dyspozycji gości jest również SPA z sauną i jacuzzi. Hotel tętni życiem. Jego charyzmatyczna właścicielka przyciąga do Wieliczki znanych gości, którzy występują w obiekcie, a także organizuje setki konferencji, kongresów, eventów i wesel, przyjęć i bankietów, dancingów oraz koncertów charytatywnych z gwiazdami.

Hotel Lenart
ul. Gabriela Narutowicza 1
Wieliczka
+48 12 32 83 100
hotellenart.pl

fot: Magdalena Pinkwart

You may also like

Zostaw komentarz