Strona główna » Ethiopian Airlines polecą z Warszawy do Addis Abeby

Ethiopian Airlines polecą z Warszawy do Addis Abeby

Magdalena Pinkwart
1 minuty czytania

Ethiopian Airlines są pierwszą linią lotniczą z Afryki, która będzie realizować regularne, bezpośrednie połączenia do Warszawy.

Ethiopian Airlines w lecie uruchomią połączenie pomiędzy Warszawą a Addis Abebą. Etiopski przewoźnik to jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Afryce, a stolica Etiopii stała się już ważnym hubem przesiadkowym. Lotnisko w stolicy Addis Abebie znajduje się w pierwszej dziesiątce największych lotnisk w Afryce. To atrakcyjna destynacja zarówno pod względem lotów bezpośrednich, jak również połączeń transferowych do wielu innych afrykańskich destynacji. Przewoźnik ma w swojej flocie ponad 130 samolotów, w tym najnowsze Airbusy A350 i Boeingi 787 Dreamliner.

– Addis Abeba jest jednym z kierunków, który był wyznaczony dla Lotniska Chopina, jako strategiczny. Bardzo się cieszę, że po miesiącach rozmów zarządu PPL z przedstawicielami linii Ethiopian, możemy podzielić się świetną wiadomością. Już w lecie tego roku, po raz pierwszy w historii, z Warszawy wystartują regularne rejsy do Etiopii – powiedział Stanisław Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych (PPL).

Addis Abeba jest jednym z kierunków wyznaczonym dla Lotniska Chopina jako strategiczny. To szansa na poszerzenie oferty przesiadkowej oraz otwarcie na nowe możliwości pod kątem transportu cargo. Zwłaszcza, że Ethiopian Airlines będą pierwszym regularnym przewoźnikiem z Afryki w stołecznym porcie.

You may also like

Zostaw komentarz