Strona główna » Julinek Park – jedyna taka atrakcja w pobliżu Warszawy

Julinek Park – jedyna taka atrakcja w pobliżu Warszawy

Magdalena Pinkwart
5 minuty czytania

W otoczeniu natury, a jednocześnie tylko 30 km od Warszawy, znajduje się Julinek Park – jeden z największych w Polsce parków rozrywki dla rodzin, z ukrytym w koronach drzew parkiem linowym, ogromnym parkiem wodnym, placami zabaw, polem do minigolfa, występami cyrkowymi i wieloma innymi atrakcjami. Ale Julinek Park to miejsce nie tylko dla rodzin z dziećmi. Na terenie hotelu B&B Julinek Park znajduje się ponad 2500m2 przestrzeni eventowej wraz z zapleczem gastronomicznym. Jest to świetne miejsce do organizacji eventów czy imprez integracyjnych.

Więcej o atrakcjach Julinek Park dla dzieci przeczytasz TUTAJ.

julinek park

Park Wodny w Julinku

Pięć zjeżdżalni o łącznej długości 167 metrów, cztery kurtyny wodne i 10 armatek wodnych. Do tego kaskady, fontanny, obrotowe wiaderka i wodne koła. Nowy, otwarty tego lata Park Wodny w Julinku, powstał na terenie dawnej bazy cyrkowej malowniczo otoczonych pachnącymi żywicą lasami. Julinek Park, zlokalizowany jest zaledwie 30 km od Warszawy i jest pierwszym tego typu miejscem w okolicy. W pierwszym sezonie swojej działalności stał się najbliższą i największą atrakcją wodną dla mieszkańców stolicy. Obiekt powstał z poszanowaniem środowiska, a podczas jego budowy zastosowano wiele rozwiązań pozwalających na oszczędność wody i energii elektrycznej.

julinek park
julinek aquapark

Dla najmłodszych gości przy płytszym basenie znajdują się pianki, makarony i deski, które pomagają w nauce pływania. Jest także strefa basenowa dla zaawansowanych, do głębokości nawet dwóch metrów. A także płytka niecka dla maluchów oraz spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody (kurtyny wodne, armatki, labirynty wodne), która zaprojektowana została w taki sposób, żeby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością. Wokół kompleksu basenów dostępna jest strefa relaksu z tysiącem leżaków. W bliskim sąsiedztwie jest także kilka restauracji, gdzie można posilić się po atrakcjach.

Julinek Park – moc atrakcji dla wszystkich

Julinek Park to nie tylko Park Wodny ale i wiele innych miejsc do zabawy, w których można spędzić weekend lub nawet kilka aktywnych dni. Na rozległym terenie jest park linowy z dziewięcioma trasami o różnym stopniu trudności, pole do minigolfa i park dmuchanych zamków – i tych dla młodszych i dla starszych dzieci. Jest także klasyczne wesołe miasteczko z rollercoasterami, karuzelami i platformą z samochodami do bezpiecznego zderzania – popularnymi bumper cars. Dla najmłodszych są zawieszone między drzewami zręcznościowe tory przeszkód oraz wewnętrzne i zewnętrzne place zabaw.

julinek
julinek park
julinek park

W dawnych zabudowaniach cyrkowych z duża centralną areną w weekendy odbywają się koncerty, animacje i pokazy cyrkowe. Na odrestaurowanej Dużej Arenie artyści cyrkowi występują dla gości Julinka, prezentując zapierające dech w piersiach popisy i nowoczesną odsłonę sztuki cyrkowej. Często są to absolwenci Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku.

Bilety do Julinek i Park Parku Wodnego dostępne są online (na stronie internetowej www.julinek.com.pl) oraz w kasach przed wejściem.

julinek park wodny

Hotel B&B Julinek Park

Dla tych, którzy chcą zostać w Julinek Park na więcej niż jeden dzień, dostępna jest baza noclegowa. Hotel B&B Julinek Park ma 140 miejsc noclegowych w pokojach 1 i 2-osobowych, rodzinnych oraz apartamentach. W każdym z pokoi znajduje się prywatna łazienka z prysznicem, telewizor z płaskim ekranem. Na terenie obiektu jest dostęp do wi-fi, a przy hotelu znajduje się bezpłatny parking. Obiekt przeszedł gruntowny remont w 2018 roku. Goście mogą korzystać ze sprzętu sportowego, wypożyczalni rowerów, a także miejsca na ognisko. Z Julinka można wyruszyć na odkrywanie pobliskiej Puszczy Kampinoskiej jednym ze szlaków pieszych lub rowerowych. Jest tu ok. 360 km znakowanych turystycznych szlaków pieszych oraz 200 km szlaków rowerowych.

Więcej informacji i rezerwacje: www.bbjulinek.pl
Adres: Julinek 1, Leszno k/Warszawy

You may also like

Zostaw komentarz