Strona główna » Tajlandia rezygnuje z obostrzeń covidowych

Tajlandia rezygnuje z obostrzeń covidowych

Magdalena Pinkwart
2 minuty czytania

Od 1 lipca Tajlandia rezygnuje z restrykcji wprowadzonych z powodu pandemii Covid-19. Turyści nie będą już musieli wypełniać formularza Thailand Pass ani nosić maseczek.

Tajlandia bardzo długo i ostro przestrzegała restrykcji wprowadzonych z powodu pandemii Covid-19. Kraj utrzymywał formalności i testy nawet dla osób zaszczepionych. Jednak od 1 lipca rząd Tajlandii zdecydował się poluzować niektóre z obostrzeń, tym także te uciążliwe dla turystów.

Do tej pory goście z zagranicy podróżujący do Tajlandii mieli obowiązek wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego w wysokości 10 000 USD i rejestrację w Thailand Pass. Aby uzyskać kod QR, Thailand Pass wymagał przesłania certyfikatów szczepionek i testów, a także dowodu ubezpieczenia.

Od 1 lipca nie trzeba będzie wypełniać formularza Thailand Pass przed przyjazdem do kraju. Nie będzie także obowiązku wykupienia drogiego ubezpieczenia zdrowotnego. Zniesiony zostanie również obowiązek noszenia maseczek. Pozostają jednak zasady dotyczące szczepień i testów.

Turyści mogą okazać dowód pełnego zaszczepienia lub zaświadczenie o ujemnym wyniku testu na Covid. Test należy wykonać w ciągu 72 godzin przed podróżą, może to być test RT-PCR lub szybki test antygenowy certyfikowany przez pracownika służby zdrowia. Certyfikacja może mieć formę cyfrową lub papierową.

Większość linii lotniczych poprosi o ten certyfikat podczas odprawy na lot. Po przybyciu do Tajlandii (zarówno na lotniskach, jak i na granicach lądowych) zostaną przeprowadzone wyrywkowe kontrole.

fot: Read&Fly Magazine

You may also like

Zostaw komentarz