Strona główna » Warszawa z tytułem THE BEST EUROPEAN DESTINATION 2023

Warszawa z tytułem THE BEST EUROPEAN DESTINATION 2023

Magdalena Pinkwart
2 minuty czytania

Warszawa została wybrana THE BEST EUROPEAN DESTINATION 2023. Miasto zdobyło ponad 142 tysiące głosów, co zapewniło Warszawie zdecydowane zwycięstwo. W rywalizacji, w której uczestniczyło 21 europejskich miejscowości, Warszawa pokonała m.in. Ateny, Wiedeń, Pragę, i Kopenhagę.

 Mamy to! Mamy zainteresowanie całego świata naszym miastem. Warszawa jest tego warta! Miasto tak nowoczesne, prężnie się rozwijające, z niezwykłą historią. Stolica zieleni, wygody i wolnego czasu. Miasto kontrastów, w którym każdy znajdzie równowagę. Miasto, w którym kilka kilometrów od nowoczesnego, tętniącego życiem Nowego Centrum Warszawy i tuż obok zabytkowej Starówki wśród zieleni wije się Wisła, prawdziwie dzika rzeka. Takie rzeczy tylko w Warszawie! – powiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. – Tytuł „European Best Destination 2023” to nie tylko prestiż. Zwycięzcy z poprzednich lat odnotowywali kilkunastoprocentowy wzrost liczby turystów. Zapraszamy do Warszawy!

W konkursie mieszkańcy 178 państw oddali 686 tys. głosów. 48 proc. z nich pochodziło z Europy, pozostałe z innych kontynentów. Wynik Warszawy to 142 081 głosów. Stolica Polski zdystansowała drugie w konkursie Ateny, które uzyskały 91 tys. głosów – o 50 tys. mniej od Warszawy. Pierwszą piątkę uzupełnia jeszcze Maribor, Wiedeń i włoska Cittadela.

Przy okazji stolica Polski pobiła rekord wszech czasów konkursu „European Best Destination”. Do tej pory najwięcej głosów uzyskał zwycięzca z roku 2017, Porto – 138 tys. głosów.

Piękna, przyjazna, zielona, otwarta, idealna na rodzinny wypad do miasta, kulturalny wypad do miasta, zakupy, romantyczny pobyt, Warszawa, THE BEST EUROPEAN DESTINATION 2023, ma coś do zaoferowania dla każdego. Wybierz się na spacer po jego pięknych parkach, zrelaksuj się na miejskich plażach, skorzystaj z jego wspaniałej oferty gastronomicznej, przyjedź o każdej porze roku i skorzystaj z bogatego kalendarza imprez – piszą organizatorzy plebiscytu.

Warszawa jest przy tym uważana za jedno z najbezpieczniejszych miast w Europie.

You may also like

Zostaw komentarz