Strona główna » Portugalia promuje się w Polsce

Portugalia promuje się w Polsce

Grzegorz Micuła
6 minuty czytania

Portugalia to kierunek lubiany przez Polaków. Chętnie jeździmy na City Break do Lizbony czy Porto, opalać się na plażach Agarve czy na pielgrzymkę do Fatimy. Kraj ten ma także wspaniałe pola golfowe, znakomite warunki do uprawiania windsurfingu – koło Nazare występują największe fale w Europie, trzeba także wspomnieć o doskonałych portugalskich winach, takich jak porto czy madera.

Portugalia jest też, o czym nie wszyscy wiedzą ważnym kierunkiem turystyki biznesowej W branży MICE Lizbona zajmuje drugie miejsce w Europie i siódme w świecie!

Portugal United to grupa kilku portugalskich hoteli oraz DMC. Powstała ok. 15 lat temu z inicjatywy kilku przyjaciół, hotelarzy, którzy postanowili połączyć siły w celu promocji własnych firm oraz Portugalii. Grupę tę wspierają linie lotnicze TAP Air Portugal. Przez lata skład grupy zmieniał się, niektóre firmy odeszły, inne dołączyły. Ale cel pozostał ten sam.

Członkowie grupy każdego roku, organizują kilka spotkań branżowych za granicą, głównie w takich krajach jak: Polska, Czechy, Hiszpania, kraje skandynawskie, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Brazylia.

W styczniu tego roku, po przerwie spowodowanej pandemią, przedstawiciele Portugal United ponownie przyjechali do Warszawy.

Nuno França i Pedro Areias reprezentowali duże biuro podróży DMC Transalpino, który ma w swoim katalogu bogatą ofertę wycieczek turtstycznych po kraju, Europie i świecie, City Breaki, miodowe miesiące oraz rejsy po całym świecie oraz wyjazdy na piękne plaże zrówno w Portugalii jak i na całym świecie. https://www.transalpino.pt/pt/

Onyria Quinta da Marinha Hotel położony jest na lizbońskiej rivierze w pobliżu Cascais i Sintry, pomiędzy plażą a górami. O tym luksusowym obiekcie opowiadał sales manager Francisco Capote da Silva. Pięciogwiazdkowy hotel, który w 2020 roku przeszedł gruntowną rekonstrukcję ma własne pole golfowe. 18 dołkowe pole golfowe Quinta da Marinha w Cascais ma z 5.870 metrów czystej natury, zaprojektowane przez legendarnego Roberta Trenta Jonesa oferuje fantastyczne widoki na Ocean Atlantycki i góry Sintra. Są tu też 22 eleganckie wille z kominkiem w stylu portugalskim na dłuższy pobyt. Poza golfem są tu inne aktywności, tenis oraz wycieczki piesze, rowerowe i konne. Dla grup dostępny “wypasiony” pakiet all inclusive. Onyria Quinta da Marinha Hotel to rodzinny bizes. https://www.quintadamarinha.com/en/onyria/golf-resort-cascais.aspx

Lutécia Smart Design Hotel to nowoczesny 4-gwiazdkowy hotel w samym sercu Lizbony. Restauracja IN FUSION to nowoczesna i wyrafinowana przestrzeń na 120 osób, na 1 piętrze jest jedną z głównych atrakcji Hotelu. Tutaj można zjeść smaczne posiłki kuchni portugalskiej i międzynarodowej m.in. słynnymi daniami z dorsza z ryżem, żabnicy z krewetkami czy tradycyjnym stekiem z sosem piwnym.

Strategicznie zlokalizowany, velvet – drinks & friends bar jest idealnym miejscem spotkań na spotkania, spotkania, uroczystości, a nawet spotkania. Wyrafinowany wystrój w odcieniach granatu i złota przekazuje blask i elegancję innych czasów. O hotelu Lutécia opowiadał João Freitas https://www.luteciahotel.com/en-gb/home

Hotel Palácio Estoril uważany jest za jeden z najbardziej eleganckich i uroczych hoteli w Portugalii. Pakiet Romantyczny dla dwóch osób w Palácio Estoril, który zawiera: zakwaterowanie na jedną noc dla dwóch osób, portugalskie wino musujące, truskawki i czekoladę w pokoju w dniu przyjazdu, usługę ścielenia płatków róży, śniadanie w formie bufetu w restauracji, romantyczną kolację w restauracji, napoje wliczone w cenę oraz wstęp do spa Banyan Tree, kosztuje w zależności do rodzaju pokoju od 300 do 700 Euro dziennie. Pięciogwazdkowy Hotel Palácio Estoril “zagrał” wraz z Bondem w filmie “W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”a opowiqadał o nim André Araújo https://www.palacioestorilhotel.com/

VIP Hotels to portugalska sieć hoteli, założona w 1978 roku. Obecnie piętnaście obiektów tworzy VIP Hotels Group i działa pod markami: VIP Grand, VIP Executive, VIP Executive Suites oraz VIP Inn. Posiada obecnie jedenaście obiektów w Portugalii (Lizbona i Ponta Delgada) oraz cztery w Mozambiku (Maputo, Tete i Beira). Sieć VIP Hotels reprezentowała Carmen Nora. https://www.viphotels.com/en/

Dom Pedro Hotels & Golf Collection to grupa z hotelami i polami golfowymi w Portugalii i Brazylii. Hotele znajdują się w Lizbonie, Algarve, Maderze i kurorcie plażowym z polem golfowym, 45 km od Fortalezy w Brazylii.

Stylowy hotel Dom Pedro Vilamoura Resort położony jest w pobliżu przystani Vilamoura w Algarve. Goście mogą zrelaksować się przy basenie lub w odprężającym spa otoczonym szkłem, z którego roztacza się widok na hotelowe ogrody. Pięć pól golfowych Vilamoura wraz z Akademią Golfa sprawiają, że Vilamoura jest niezrównanym miejscem, aby cieszyć się wakacjami w Portugalii. Dom Pedro Hotels & Golf Collection przedstawiał Miguel Moura. https://www.dompedro.com/en/

TAP AIR PORTUGAL przedstawił Jarosław Bielas. TAP to narodowe linie lotnicze Portugalii. Głównym lotniskiem tego przewoźnika jest Humberto Delgado Airport oddalone zaledwie 7 km od centrum Lizbony. Z przesiadką w Lizbonie pasażerowie TAP mają wygodne połączenia do innych miast kontynentalnej Portugalii, oraz na atlantyckie wyspy Madera i Azory, jak również na rejsy dalekiego zasięgu do Afryki i obu Ameryk. W bogatej siatce połączeń linii znajduje się także warszawskie lotnisko Okęcie. TAP obsługuje również rejsy w formule code-share z PLL LOT. Od 2005 roku linie TAP należą do sojuszu Star Alliance. TAP dysponuje jedną z najmłodszych flot na świecie.

W sezonie letnim 2023 TAP Air Portugal zaoferuje codzienne połączenie do Warszawy. Wylot z Lizbony jest zaplanowany na godz. 6.45, a przylot do Warszawy na godz. 11.45. Rejs powrotny do Lizbony wystartuje z lotniska Okęcie o godz. 12.45, przylot do Lizbony jest zaplanowany na godz. 16.00.

https://www.flytap.com/en-pl/

Klasztor Hieronimitów w Belem

Zdjęcia: Grzegorz Micuła/Read&Fly

You may also like

Zostaw komentarz