Strona główna » Meet the Tenerife – Teneryfa dla polskiej branży turystycznej

Meet the Tenerife – Teneryfa dla polskiej branży turystycznej

Grzegorz Micuła
7 minuty czytania

Podczas Road Show “Meet the Tenerife” – Teneryfa promowała się wśród polskich touroperatorów. Spotkania z przedstawicielami branży turystycznej Teneryfy przyciągnęły wielu gości zainteresowanych tą destynacją.

Pod koniec maja w czterech polskich miastach: Katowicach, Wrocławiu Poznaniu i Warszawie, na zaproszenie Turismo de Tenerife we współpracy z Turespaña oraz Hiszpania de Luxe odbył się Road Show “Meet the Tenerife” – spotkania polskich touroperatorów z przedstawicielami branży turystycznej Teneryfy, największej wyspy Wysp Kanaryjskich.

Ze strony kanaryjskiej pozą Nurią Lorenzo Gutiérrez przedstawicielką turystyki Teneryfy (Turismo de Tenerife) https://www.webtenerife.com/ udział wzięły dwie firmy DMC, sześciu przedstawicieli sieci lub obiektów hotelowych oraz enoturystyki.

Ernesto Tornero Caldon z grupy 3 rodzinnych hoteli Adrian Hoteles – pięciogwiazdkowe Jardined de Nivaria, Roca Nivaria oraz 4**** Colón Guanahaní tylko dla dorosłych zlokalizowanych na południu Teneryfy w rejonie Costa Adeje, w sumie 714 luksusowych pokoi. https://www.adrianhoteles.com

Kolejny luksusowy hotel Dreams Jardín Tropical Resort & Spa jest również w resorcie Costa Adeje, w pierwszej linii przy plaży. Jest tam, jak nam powiedziano największe zagęszczenie pięciogwiazdkowych hoteli, których jest tam aż 28.

Hotel Bahía del Duque The Tais – zbudowany został w formie tradycyjnej kanaryjskiej 19 wiecznej willi kolonialnej.

Pięciogwiazdkowy hotel Hotel Botánico & The Oriental Spa Garden w Puerto de La Cruz stoi w egotycznym ogrodzie tropikalnym, a ponieważ kilkanaście lat temu w nim mieszkałem mogę go śmiało polecić.

Hard Rock Hotel Tenerife – Nowoczesny hotel w rejonie Adeje ze wspaniałym widokiem na ocean, oferuje luksusowe pakiety wakacyjne. W kompleksie baseny dla wszystkich grup wiekowych.

Oskar Duran Sanclementereprezentował Hotel Jardin Tecina i Tecina Golf – zespół kameralnych willi nad brzegiem oceanu na sąsiadującej z Teneryfą wyspie Gomera, znaną między innymi z unikalnego gwizdanego języka. Pokoje maksymalnie trzyosobowe z pięknym widokiem na ocean. W sąsiedztwie 18 dołkowe pole golfowe ze wspaniałą panoramą Atlantyku.

DMC Neo Travel – Neo Travel to przyjazdowe biuro podróży, posiada 6 oddziałów terenowych. Obsługuje kierunki: Hiszpania, Portugalia, Andora, Dominikana, Kuba i Meksyk. współpracuje z ponad 1000 dostawców, w tym sieciami, indywidualnymi hotelami, firmami transportowymi muzeami, restauracjami, parkami rozrywki, atrakcjami turystycznymi, przewodnikami itd.

DMC Turisbeds Incoming – Działa od 1961 roku, ma 14 biur rozmieszczonych na wszyskich siedmiu wyspach Kanaryjskich. Oferuje transfery do i z lotnisk, portów i miast w pojazdach różnych kategorii, oraz wyspecjalizowane wycieczki po wyspach. Dysponuje też specjalnym działem MICE.

Bodegas Monje, Monje Wine&Tours – to firma specjalizująca się w enoturystyce, organizuje wycieczki do winnic po całej Teneryfie, w tym tak oryginalne jak podwodna degustacja, degustacja z gwiazdami oraz degustacja helikopterem.

Legenda głosi, że archipelag Wysp Kanaryjskich jest pozostałością zaginionej Atlantydy, a Teneryfa jest największą i najludniejszą z wszystkich siedmiu wysp archipelagu. Wyspa zachęca różnorodnością klimatu, fauny, flory i krajobrazu. Znajdziemy tutaj plaże pokryte czarnym wulkanicznym piaskiem, zachwycającą roślinność i bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną.

Teneryfa podobnie jak pozostałe wyspy archipelagu to kierunek całoroczny, (średnia roczna temperatura oscyluje wokół 22 st. C.) przyjemne temperatury panują tu również w miesiącach zimowych dlatego też wyspę przyjęło się nazywać wyspą wiecznej wiosny. Śnieg widoczny bywa przez kilka miesięcy na samym szczycie górującego nad wyspą wulkanu Teide, który jest jednocześnie najwyższym szczytem całej Hiszpanii. 3718 m. n.p.m. (od dna morza 7500 m). Jego ostatnia erupcja miała tu miejsce w 1909 roku.

Teneryfa bywa nazywana „kontynentem w miniaturze” ze względu na występowanie wielu typów krajobrazu i kilku stref klimatycznych. Są tu dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Park Narodowy wulkanu Teide, oraz historyczne miasto La Laguna.

Stolicą Teneryfy jest portowe miasto Santa Cruz de Tenerife położone w północno-wschodniej części wyspy, które zachwyca ładną architekturą i ciekawymi muzeami. Znanym miastem jest także Candeleria, miejsce popularnych pielgrzymek do Sanktuarium Matki Bożej z Candeleria patronki Wysp Kanaryjskich. Z kolei położone w malowniczej dolinie pośród drzew smoczych i plantacji bananów miasteczko La Orotava słynie z pięknej architektury z czasów kolonialnych oraz z barwnych procesji Bożego Ciała po dywanach kwiatowych.

Na Teneryfie każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy przyrody (prawie połowa wyspy (48,6%) jest objęta ochroną przyrodniczą) i wędrówek czy zwiedzania kolonialnych miast lub śladów po Guanczach pierwotnych mieszkańcach wysp, fani słońca i plażowania mają do dyspozycji wyjątkowe wulkaniczne czarne plaże – Los Gigantes czy Las Teresitas, która usypana została z saharyjskiego piasku. Zadowoleni będą także wielbiciele wakacyjnej rozrywki, amatorzy intensywnego nocnego życia, którzy z pewnością doskonale zabawią się w Playa de las Americas, pełnej dyskotek, barów i restauracji, natomiast ci, którzy szukają ciszy i odpoczynku z dala od zgiełku mogą zatrzymać sie w rejonie miejscowości Masca lub w którymś z uroczych miasteczek w głębi wyspy.

Wyspa ma wiele atrakcji turystycznych takich jak na przykład Siam Park w pobliżu Playa de las Americas. Ten wielki park wodny zbudowany został w stylu azjatyckim, mnóstwo tu, basenów, zjeżdżalni i torów wodnych zapewni dobrą zabawę przez cały dzień. Warto też wybrać się do Loro Parku w Puerto de la Cruz. Jest to duży piękny park i ogród zoologiczny z atrakcjami takimi jak: pingwinarium, akwarium, oceanarium czy delfinarium, gdzie można sobie zrobić zdjęcie np. z wielką, kolorową papugą.

Głównym środkiem transportu na Wyspy Kanaryjskie, jest samolot. Z Polski leci się tu relatywnie krótko bo tylko kilka godzin. Na wyspie są dwa międzynarodowe lotniska: port lotniczy Teneryfa-Północ (Aeropuerto de Tenerife Norte), oraz nowszy, powstały w 1978 roku port lotniczy Teneryfa-Południe (Aeropuerto de Tenerife Sud).

Teneryfa jest jednym z głównych ośrodków turystycznych świata. Turystyka generuje około 60% PKB Teneryfy. W ostatnich latach najwięcej turystów pochodziło z Wielkiej Brytanii, dalej byli turyści z Niemiec i pozostałych krajów zachodniej Europy. a ostatnio coraz więcej dociera tu turystów z Polski stąd coraz większe zainteresowanie naszym krajem branży turystycznej z Teneryfy.

fot: Tourespana

You may also like

Zostaw komentarz