Strona główna » O turystyce i sporcie w Zakopanem

O turystyce i sporcie w Zakopanem

Wojciech Lubinski
4 minuty czytania

Pod koniec września w stolicy polskich Tatr odbędzie się 2. edycja Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki. Jednym z partnerów medialnych tego wydarzenia jest magazyn Read&Fly.

W dniach 26-28 września br. ludzie świata sportu, biznesu i polityki oraz przedstawiciele branży turystycznej spotkają się w Zakopanem, gdzie będą dyskutować o wyzwaniach, jakie stoją przed współczesnym sportem i turystyką, na poziomie krajowym i europejskim. To już druga odsłona Kongresu, na którym pojawią się diagnozy i wnioski na przyszłość, tą bliską i tą bardziej odległą.

W tym roku organizatorzy Kongresu zaplanowali 7 bloków tematycznych i blisko 60 paneli dyskusyjnych. Fot. MediaNet-TV

Podczas Kongresu dyskutujemy w gronie ekspertów o aktualnych tematach dotyczących turystyki zrównoważonej, innowacji czy coraz popularniejszej turystyki kulinarnej, dzięki której można skutecznie promować regiony. Kongres jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie przedstawicieli środowiska turystycznego. 27 września, w tym wyjątkowym dla turystyki dniu, będę miał zaszczyt uhonorować osoby zasłużone dla turystyki, którym zależy na jej rozwoju – zapowiedział Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki.

Zagadnienie zielonej energii dla turystyki zyskuje coraz większe znaczenie w debacie publicznej nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dlatego stało się tematem przewodnim Światowego Dnia Turystki, który co roku świętowany jest 27 września. Światowe, a krok za tym i krajowe obchody tego święta są idealną okazją do przyjrzenia się najnowszym trendom w turystyce oraz do wskazania jak ważna jest przestrzeń wokół niej.

Drugim,  kluczowym  dla rozwoju branży turystycznej obszarem jest zagadnienie rozwoju innowacyjności w służbie  turystyki. Oba tematy przenikają się i uzupełniają, tworząc przestrzeń dla nowych działań. Nie da się mówić o elementach zielonych inwestycji bez umiejscowienia ich w dynamicznym środowisku turystyki krajowej. Pomimo ciągłego rozwoju obszaru turystyki w Polsce zauważa się, że „ekologia” oraz „turystyka” nie zawsze idą w parze. Dzięki zwiększaniu wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań przedstawiciele sektora turystycznego w Polsce będą mogli implikować działania pro-ekologiczne oraz zwiększać skale zielonych inwestycji w branży turystycznej. Ze względu na potrzebę dyskusji właśnie temu zagadnieniu poświęcony został ostatni blok tematyczny. Nie bez powodu miejscem debat przedstawicieli sektora będzie Zakopane. Stolica polskich gór oraz serce Podhala od wielu dekad stanowi ulubioną destynację urlopową nie tylko dla turystów krajowych, ale i zagranicznych.

Uczestnicy drugiej edycji EKSiT (w tym prawie 200 panelistów) porozmawiają w Zakopanem o tym co aktualne i ważne.
Fot. materiały prasowe przesłane przez Organizatora

Organizatorzy zaplanowali także strefę expo, gdzie wystawiać się będą wszyscy partnerzy oraz związki sportowe. Uczestnictwo w Kongresie potwierdziło już wielu znamienitych gości ze świata polityki, biznesu i sportu, m.in. Michał Listkiewicz, Robert Korzeniowski, Luiza Złotkowska, Otylia Jędrzejczak, Tomasz Majewski i Sławomir Szmal. Wśród przedstawicieli sektora turystyki są: Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki; Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej; Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport oraz Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Organizatorzy przewidują także liczną grupę gości z zagranicy.

Program II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki oraz inne informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.kongres-sbn.pl

You may also like

Zostaw komentarz