Strona główna » Atrakcje emiratu Ras al Khaimah

Atrakcje emiratu Ras al Khaimah

Grzegorz Micuła
5 minuty czytania

Emirat Ras Al Khaimah (Ras al-Chajma) co oznacza Szczyt Namiotu, położony nad Zatoką Perską to jeden z ciekawszych Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah (RAKTDA) zorganizowało kolejną edycję spotkań z branżą turystyczną w Polsce, w celu promocji oferty turystycznej emiratu, infrastruktury oraz połączeń lotniczych. W spotkaniach wzięły udział najbardziej popularne hotele z Ras Al Khaimah, przedstawiciele branży MICE oraz linie lotnicze. Przedstawiciele polskiej branży turystycznej mieli okazję zapoznania się z najnowszymi atrakcjami emiratu. Warsztaty odbywały się w unikalnych miejscach i miały ciekawą oprawę artystyczną.

Spotkania odbyły się w Krakowie w Pałacu Pod Baranami oraz w Warszawie w Oranżerii pałacowej w Wilanowie. W Krakowie wysłuchali koncertu muzyki poważnej w wykonaniu kwartetu smyczkowego zaś w Oranżerii pałacowej Jana III Sobieskiego mieli możliwość podziwiania dynamicznego występu chóru dziecięcego Artos przy Teatrze Narodowym.

Stolica emiratu Ras al Khaimah o tej samej nazwie leży blisko, bo zaledwie ok. godzinę jazdy samochodem od pełnego atrakcji Dubaju. Turyści mają do dyspozycji dziesiątki kilometrów linii brzegowej z pięknymi piaszczystymi plażami oraz lazurową wodą Zatoki Perskiej, a także atrakcje pustyni ze skalistymi górami Al-Hadżar z najwyższym szczytem całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Jabal Jais (1911 m n.p.m.) Ale w emiracie Ras Al Khaimah są także urodzajne gleby oraz sporo zieleni, stąd możliwa jest uprawa roślin oraz hodowla zwierząt.

Turyści mają do dyspozycji luksusowe hotele, możliwość uprawiania sportów wodnych: to znakomite miejsce do uprawiania nurkowania, kitesurfingu oraz pływania kajakiem pośród lasów namorzynowych czy atrakcyjne wycieczki w góry i na pustynię, ale także możliwość poznania ciekawej historii tej części świata i kultury arabskiej.

Niedaleko znajduje się uzdrowisko Khatt z gorącymi źródłami o temperaturze 40°C. Jest tu też Jais Flight – najdłuższa tyrolka na świecie o długości 2,83 km, którą zjeżdża się z prędkością nawet do 150 km/h., zaś w Parku Wodnym oferującym gościom kompleks zjeżdżalni o różnym stopniu trudności oraz basen ze sztucznymi falami. można spędzić cały dzień,

Turystyczna Jazda – odc. 108 ZEA: emirat Ras Al Khaimah – historia i kultura

Starsza część stolicy emiratu Ras al Khaimah rozciąga się wzdłuż wybrzeża tam gdzie znajduje się deptak spacerowy Al Corniche. Warto odwiedzić mieszczące się w dawnej twierdzy Muzeum Narodowe, z eksponatami z wydobytymi podczas wykopalisk archeologicznych m.in. z grobowców w Szimal pochodzących sprzed prawie czterech tysięcy lat. Ciekawa jest wystawa pokazująca życie na pustyni przed stu laty, kiedy mieszkająca tu ludność zajmowała się hodowlą wielbłądów oraz poławianiem pereł. Jest tu także tradycyjny bazar z orientalnymi dywanami, barwnymi tkaninami i lokalną biżuterią. Można też zwiedzić ruiny średniowiecznego pałacu królowej Sheeba oraz pałac Al Falayah, letnią rezydencję emirów. Jest tu także Meczet Szejka Zajida który jest jednym z najstarszych miejsc kultu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie do dziś odbywają się modlitwy. Między październikiem a marcem, w każdy piątek, organizowane są wyścigi dromaderów. Dhayah Fort to jedyna zachowana w ZEA warownia stojąca na wzgórzu. Dzisiejsza forteca została zbudowana w XIX wieku na miejscu starszej budowli. Z jej szczytu rozpościera się wspaniały widok na lasy palmowe, góry i morze.

Niedawno ogłoszono, że na terenie Ras Al Khaimah ma powstać kosmodrom, dla potrzeb turystyki kosmicznej.

fot: Grzegorz Micuła Read&Fly Magazine; materiały prasowe

Turystyczna Jazda – odc. 109 ZEA: emirat Ras Al Khaimah – aktywna turystyka

You may also like

Zostaw komentarz