Strona główna » XXII Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska w Kielcach i Górach Świętokrzyskich

XXII Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska w Kielcach i Górach Świętokrzyskich

XXII Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska

Ewa Ploplis
2 minuty czytania

Od 13 do 16 czerwca br.  (w najbliższy weekend) w Kielcach i Górach Świętokrzyskich odbędzie się XXII Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska – StarDrive Poland 2024 i Konkurs Elegancji.

Wydarzenie jest atrakcją nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale także turystów. Podczas Zlotu będzie można zobaczyć ok. 100 załóg w klasycznych samochodach spod znaku gwiazdy. W tym roku uczestnicy przyjadą do Kielc i Gór Świętokrzyskich, gdzie m. in. wezmą udział w rajdzie turystycznym po malowniczych zakątkach województwa świętokrzyskiego oraz w próbach zręcznościowych na Torze Kielce w Miedzianej Górze.

Konkurs Elegancji w Kielcach

Główną atrakcją imprezy będzie otwarty dla publiczności Konkurs Elegancji, organizowany 15 czerwca br. w sobotę, w godzinach 12:00-15:30 przy pomniku Henryka Sienkiewicza w Kielcach. Tradycyjnie poszczególne załogi wystąpią w nim w strojach z epoki, z której pochodzi ich pojazd. Dodatkową atrakcją podczas konkursu będzie prezentacja najnowszych samochodów Mercedes-Benz i Mercedes-AMG, które udostępni lokalny dealer Mercedesa – Nobile Motors. Wśród nich między innymi fascynujące maszyny AMG z serii 63 oraz innowacyjne modele elektryczne EQE i EQS.

XXII Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska

To już 22. Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska, organizacji oficjalnie certyfikowanej przez producenta luksusowych samochodów Mercedes-Benz. Na liście załóg widnieje cała plejada gwiazd z XX-wiecznej historii Mercedesa, w tym unikalne modele przedwojenne, ikoniczny 300 SL Gullwing, zjawiskowe coupé W111/W112 oraz eleganckie limuzyny z drugiej połowy minionego stulecia.

Klub Zabytkowych Mercedesów Polska już teraz zaprasza na wydarzenie okolicznych mieszkańców i turystów. Poza pięknie zachowanymi klasykami będzie można tam zobaczyć najnowsze modele producenta spod znaku trójramiennej gwiazdy, w tym najbardziej pożądane maszyny Mercedes-AMG z serii 63: porywającego roadstera SL 63, kultową Klasę G 63 oraz mocarną limuzynę S 63. Epokę elektromobilności będą reprezentować modele z linii EQE i EQS, które łączą innowacyjne funkcje z zakresu cyfryzacji i komfortu z imponującym zasięgiem. Obok limuzyn EQE i EQS będzie wśród nich wyjątkowo wszechstronny EQE SUV.

Samochody udostępni lokalny dealer Mercedes-Benz Nobile Motors, który jest sponsorem zlotu StarDrive. Wcześniej, od czwartku 13 czerwca od godziny 12:00, maszyny Mercedes-AMG będzie można oglądać pod Hotelem Binkowski. Z kolei modele elektryczne zostaną udostępnione uczestnikom zlotu na potrzeby rajdu, którego trasa wiedzie m.in. przez Chęciny. To szczególna okazja, by zobaczyć spotkanie przeszłości i przyszłości motoryzacji – informuje Merceds- Benz Polska.

You may also like

Zostaw komentarz