Strona główna » Namibia promuje się w Warszawie

Namibia promuje się w Warszawie

Grzegorz Micuła
4 minuty czytania

Namibia Tourism Board we współpracy z agencją marketingu destynacji Travel Advance, prezentowała swoją ofertę w Europie w ramach NTB Europe Roadshow October 2023.

Namibia Tourism Board (NTB) we współpracy z agencją marketingu destynacji Travel Advance, zorganizowała łącznie 4 wydarzenia B2B w Warszawie, Pradze, Budapeszcie i Bukareszcie w ramach NTB Europe Roadshow October 2023. Spotkania obejmowały prezentacje kierunków i produktów, interaktywne forum dyskusyjne oraz kolację. Miały one na celu edukację lokalnych sektorów turystycznych na temat oferty turystycznej Namibii oraz stymulowanie relacji biznesowych pomiędzy branżą turystyczną z poszczególnych krajów, a hotelami w Namibii i DMC. W roadshow wzięło udział ponad 160 przedstawicieli branży turystycznej z regionu CEE.

To imponujące, że Namibia naprawdę zwróciła uwagę na Europę Środkowo-Wschodnią dzięki tak dużej inwestycji. Podróżni z Europy Środkowo-Wschodniej zaczęli ostatnio coraz liczniej odkrywać Namibię i tendencja ta będzie się nasilać w nadchodzących latach – powiedział Paddington Tucker, dyrektor generalny Travel Advance.

Namibijski National Tourism Board działa w regionie CEE już od wielu lat i jesteśmy zachwyceni możliwością powrotu po przerwie związanej z Covidem, aby na nowo zbudować markę Namibii w Polsce, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii – mówi Matthias Lemcke, pełniący obowiązki Menedżera Obszaru.

namibia

Namibia jest jednym z najpiękniejszych przyrodniczo i najciekawszych kulturowo krajów Afryki. Znajdują się tu ogromne przestrzeniami dzikiej przyrody z legendarną Pustynią Namib z najbardziej fotogenicznymi wydmami, niegościnnym Wybrzeżem Szkieletów oraz wspaniałymi krajobrazami Damaralandu. To jedno z najmłodszych państw kontynentu, które niepodległość uzyskało w 1990 roku.

Położona jest w południowo-zachodniej Afryce przy wybrzeżach Oceanu Atlantyckiego (długość wybrzeża – 1572 km). Graniczy z Angolą, Botswaną, RPA, Zambią oraz Zimbabwe. Większość powierzchni kraju zajmuje rozległy wewnętrzny płaskowyż, położony na wysokości 700-1500 m n.p.m. z granitowym masywem Brandberg gdzie znajduje się najwyższy szczyt Konigstein (2606 m n.p.m.). Płaskowyż opada stromym progiem ku wąskiej nadbrzeżnej nizinie, gdzie rozciąga się pustynia Namib, która jest najstarszą pustynią świata z gigantycznymi wydmami osiągającymi kilkusetmetrowe wysokości. Na południu płaskowyż ogranicza dolina rzeki Oranje, a od wschodu kotlina Kalahari. Naturalną roślinność kraju stanowią trawy i zarośla odporne na susze, na północy Namibii występuje sawanna lesista. Namibię zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, m.in.: pawiany, antylopy kudu, słonie, żyrafy, zebry, lwy, gepardy i flamingi. Znajduje się jeden z największych na świecie Park Narodowy Etosha gdzie żyją stada słoni, nosorożce, żyrafy, lwy, leopardy, zebry, największe i drobne antylopy oraz duża ilość różnorodnych ptaków oraz drugi co do wielkości kanion na świecie – Fish River Canyon. Wśród roślin najciekawsza jest welwiczia osobliwa i drzewo kołczanowe. Żyje tu oryginalny lud Himba, którzy zajmują się wypasem bydła i są jednymi z ostatnich nomadów świata.

To kraj o bardzo niskim wskaźniku zaludnienia. Na powierzchni 824.269 km kw. żyje około 2,24 miliona ludzi. Średnie zaludnienie wynosi zaledwie 2,2 osoby na km kw., co należy do najniższych w świecie. Stolicą kraju jest Windhoek, położony w centrum Namibii (około 342 tys. mieszkańców.) Inne ważne miasta to: Walvis Bay, kolonialne Swakopmund, Luderitz położone na wybrzeżu oraz Rundu i Keetmanshoop.

fot: Grzegorz Micuła/Read&Fly Magazine; Travel Advance

You may also like

Zostaw komentarz