Strona główna » Dwór Prezydencki – przytulny hotel w Beskidach

Dwór Prezydencki – przytulny hotel w Beskidach

Alicja Micuła
7 minuty czytania

Jesienią Beskidy są piękne. Podczas wizyty w regionie warto zatrzymać się w hotelu Dwór Prezydencki w pobliżu Tarnowa.


Czas wreszcie zobaczyć, co ma do zaoferowania Tarnów, najcieplejsze miasto w Polsce. Przecież na południe od Tarnowa, na Obszarze Chronionego Krajobrazu Pogórza Ciężkowickiego i w dolinie Dunajca znajduje się polski biegun ciepła. Pierwsze pomiary temperatury w Tarnowie zapoczątkowali Sanguszkowie w latach 60. XIX w. i najcieplejszym miejscem okazało się wzgórze na którym stoi pałac Sanguszków.

Oaza spokoju

Na nocleg trafiamy do oddalonego od centrum Tarnowa o zaledwie 7 km Dworu Prezydenckiego w Zgłobicach. Dwór Prezydencki Boutique Hotel & SPA jest ulubionym miejscem pobytu celebrytek – Magdy Gessler, czy Joanny Krupy. Wieczorem Dwór Prezydencki wygląda bajkowo.

Położony wśród wiekowych lip, oświetlony ciepłym światłem latarń lśni jak piękny klejnot. Jest tu tak cicho, że poza porannym pianiem koguta u sąsiada nie słychać niczego więcej.

Historia i nowoczesność
Bogata historia obiektu zachowana została na fotografiach i w elementach wyposażenia. Każdy z pokoi ma swoją nazwę. Jest „Pokój pod złotymi gwiazdami” lub „Pod Błękitnym niebem”, ale najważniejszy z nich to oczywiście Apartament Prezydencki, który mieści się pod 7.

Poza głównym budynkiem można zamieszkać również w jednej z dwóch willi, położonych pośród liczących 200 lat parkowych drzew. Przy Willi na Wzgórzu jest całoroczne jacuzzi. Widząc gwiazdy rozkoszujemy się gorącą kąpielą, słysząc tylko szum drzew.

Czas na SPA

Po intensywnym dniu w Tarnowie postanawiamy skorzystać z możliwości, które oferuje Dwór Prezydencki Boutique Hotel & SPA. Po konsultacji z panią Olą stawiamy na masaż relaksacyjny głęboko odprężający i pielęgnację twarzy VINERGETIC C+ , z zastosowaniem sezonowych ziół, w tym przypadku lawendy. To była dobra decyzja.

Nie na darmo Dwór Prezydencki zaliczany jest do hoteli butikowych. Tym mianem określa się kameralne obiekty, w których liczy się gościnność i skoncentrowanie na gościach.


Umawiamy gości na wycieczki z przewodnikiem, również te prowadzone szlakiem winnym (m. in. Janowice, Tuchów), spływy Dunajcem, zamawiamy jazdy konne w pobliskiej stadninie lub organizujemy wycieczki rowerowe. Zimą, o ile spadnie śnieg, zapraszamy na kuligi zakończone ogniskiem – mówi Kinga Kalita, menadżerka w Dworze Prezydenckim

Belle Epoque

Na szczególną uwagę w Dworze Prezydenckim zasługuje restauracja Belle Epoque, zaliczana do grona Poland 100 Best Restaurants. Restauracja w Zgłobicach była nagrodzona w latach 2018-2020 dwoma widelcami, a od 2022 roku już trzema. Słynie z wykwintnej kuchni europejskiej, a smaku dodają piękny wystrój i klimatyczne wnętrza.

Ważne jest też to, że w restauracji wykorzystywane są lokalne i sezonowe produkty. Karta win ułożona jest również pod kątem lokalnych winnic (polskich, ale także tych z terenów byłego Cesarstwa Austro-Węgierskiego). W listopadzie szef kuchni Restauracji Belle Epoque tradycyjnie włącza do menu gęsinę, warto więc sprawdzić jego kunszt.

Dwór Prezydencki

Dwór Prezydencki, XIX-wieczna rezydencja, odrestaurowana i uratowana przed popadnięciem w ruinę, stoi w parku, na wzgórzu nad doliną Dunajca. Goście tego butikowego, pięciogwiazdkowego hotelu z ziołowym SPA, w którym wykorzystuje się naturalną moc lokalnych ziół, doceniają indywidualne podejście personelu, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia.

Obecna nazwa hotelu wzięła się od tytułu pierwszego prezydenta Tarnowa Adama Marszałkowicza, którego żoną była Zofia Turnau, dziedziczka dworu w Zgłobicach. Obecnie właścicielem Dworu Prezydenckiego jest Grupa Cristal Park.


Dwór Prezydencki, Zgłobice, ul. Dworska 1,
http://dwor-prezydencki.pl

You may also like

Zostaw komentarz